ПолiтДумка

Шмигаль анонсував низку законопроєктів у рамках подальшої децентралізації

27 сентября
21:26 2021

Влада готує низку законодавчих ініціатив у рамках продовження реформи децентралізації.

Про це сказав Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час офіційного запуску п’ятирічного проєкту «Підвищення ефективності роботи і підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА»), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Стосовно програми дій уряду щодо децентралізації, хочу сказати, що для її завершення уряд впроваджує ряд важливих заходів щодо організації влади та реформ місцевого самоврядування. Відповідні законопроєкти для їх реалізації вже розробляються», — сказав Шмигаль.

За його словами, йдеться про низку важливих проєктів законів, які торкаються шести важливих напрямків. Зокрема, щодо розмежування повноважень та створення належних матеріально-фінансових умов для роботи органів місцевого самоврядування, переформатування місцевих держадміністрацій в органи префектурного типу, удосконалення форм міжмуніципального співробітництва як дієвого механізму співпраці територіальних громад, впровадження нової муніципальної служби, удосконалення форм залучення жителів до прийняття управлінських рішень і визначення порядку розв’язання питань адміністративно-територіального устрою. «У центрі уваги уряду знаходиться зміцнення інституційної та фінансової спроможності громад, їх розвиток», — додав прем’єр.

Глава уряду наголосив, що саме реформа децентралізації була високо оцінена як усередині держави, так і поза її межами. «Її було б важко реалізувати без успішної синергії та взаємної роботи. Схвалення урядом концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні стало точкою відліку однієї з найскладніших реформ в історії України, як ми бачимо сьогодні, однієї з найбільш успішних», — додав він.

Читайте також: Кличко розповів про децентралізацію співголові групи підтримки України в Конгресі США

Глава уряду зазначив, що Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) запускає в Україні програму «ГОВЕРЛА» вартістю 74 млн доларів. Вона сприятиме просуванню реформ уряду України щодо децентралізації шляхом підтримки політичних і законодавчих реформ, зміцненню місцевих органів влади і створенню механізмів взаємодії громадян з органами влади на місцевому та національному рівнях.

«Сполучені Штати Америки є важливим стратегічним партнером для нашої країни і також найбільшим партнером у наданні міжнародної технічної допомоги, фінансової допомоги», — сказав Шмигаль. При цьому він подякував США за підтримку, яку надає Америка Україні протягом багатьох років, особливо реформі децентралізації.

Як повідомлялося, Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) запустило нову програму в галузі підвищення ефективності роботи і підзвітності органів місцевого самоврядування в рамках проєкту «ГОВЕРЛА», спрямовану на посилення децентралізації та систем місцевого самоврядування по всій Україні.

Програму буде розпочато в Полтавській, Львівській та Волинській областях, а пізніше поширено на інші регіони. Планується, що з часом «ГОВЕРЛА» працюватиме 7 областях, у Києві та у більш ніж 50 громадах заради зміцнення органів влади у відборі проєктів, плануванні та виконанні місцевих бюджетів, збільшення власних доходів та сприятиме участі приватного сектору в розбудові громад.

Програма підтримуватиме покращення надання послуг та системи охорони здоров’я і освіти, особливо коли ці повноваження буде покладено на органи місцевого самоврядування. Для посилення своєї технічної допомоги «ГОВЕРЛА» також надаватиме гранти та практичну підтримку місцевим органам влади та громадськими організаціями. Діяльність програми в органах місцевого самоврядування завжди ґрунтуватиметься на підході створення стабільного інклюзивного врядування.

Програма реалізовуватиметься компанію DAI у партнерстві з Міністерством розвитку громад та територій України та кількома пов’язаними з ними міністерствами та установами.

Share

Статьи по теме

Последние новости

Експерт з ЄС назвав наратив, який використовується для підриву демократії в Україні

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

Polysad.com - Комнатные цветы и растения, садовые цветы и названия.
CZM.ua - Клиника лечения наркозависимости - ЦЗМ Украина.
Alt-center.com - Наркологическая клиника "Альт-центр".
UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY