ПолiтДумка

Шмигаль обговорив зі Штайнмаєром «Східне партнерство»

Март 19
20:02 2021

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час зустрічі з Федеральним Президентом Німеччини Франком-Вальтером Штайнмаєром обговорив поглиблення співпраці у межах «Східного партнерства».

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Урядовий портал.

«Україна, Грузія та Молдова виступають зі спільною ініціативою щодо започаткування у межах Східного партнерства формату посилених діалогів «ЄС + 3 асоційовані партнери», зокрема у сферах імплементації зони вільної торгівлі та секторальної інтеграції”, — йдеться в повідомленні.

«Ми сподіваємося, що у межах Східного партнерства для асоційованих держав-партнерів буде запропонована глибша інтеграція на основі підходу «більше за більше». Тобто чим більший прогрес країн-партнерів у здійсненні реформ, тим більшу підтримку вони отримують з боку ЄС. Інтеграція до внутрішнього ринку ЄС, енергетична безпека, «зелений курс» ЄС, діджиталізація, охорона здоров’я, — це ті сфери, які цікаві Україні для поглиблення співпраці», — відзначив Шмигаль.

Читайте також: Шмигаль пропонує Німеччині обмін досвідом у сфері кібербезпеки

Прем’єр-міністр України також підкреслив, що нагальним питанням є посилення безпекового виміру співробітництва в рамках Східного партнерства, передусім у протидії гібридним загрозам Російської Федерації у регіоні.

Окремо очільник українського уряду наголосив, що членство України в НАТО суттєво посилить східний фланг Альянсу та зміцнить загальноєвропейську безпеку в цілому. Україна сподівається на підтримку Німеччини у питанні надання нашій державі Плану дій щодо членства в НАТО.

Під час зустрічі сторони також обговорили питання окупації Криму та порушення прав людини на окупованих Росією українських територіях. Шмигаль відзначив, що Україна очікує від Німеччини та Європейського Союзу активної ролі в роботі Кримської платформи, яка має стати майданчиком для координації міжнародних зусиль для захисту прав людей у Криму та деокупації півострова.

«Президент України запросив понад 100 світових лідерів, включно з Канцлером Ангелою Меркель, для участі в Кримській платформі. Ми пропонуємо Німеччині очолити один із напрямів діяльності Платформи, який може бути пов’язаний із захистом прав людини, або пом’якшенням економічних наслідків від діяльності РФ для держав Чорноморського регіону», — зазначив Шмигаль.

Також глава українського уряду подякував Німеччині за підтримку територіальної цілісності та суверенітету України. Спільно з європейськими партнерами Україна продовжить вимагати від Росії доступу представників Міжнародного комітету червоного хреста та управління Верховного комісара ООН з прав людини до окупованих територій.

Читайте також: Санкції проти Nord Stream 2 і співпраця у «зеленій» енергетиці з ФРН не пов’язані – Шмигаль

Як повідомляв Укрінформ, Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час зустрічі з міністром закордонних справ ФРН Гайко Маасом в рамках робочого візиту до Федеративної Республіки Німеччина повідомив, що Україна прагне вступити до ЄС та НАТО і сподівається на підтримку Німеччини у цих питаннях.

Share

Статьи по теме

Последние новости

Венеціанська комісія дала оцінку законопроєкту про покарання за брехню в деклараціях

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

Polysad.com - Комнатные цветы и растения, садовые цветы и названия.
CZM.ua - Клиника лечения наркозависимости - ЦЗМ Украина.
Alt-center.com - Наркологическая клиника "Альт-центр".