ПолiтДумка

Шмигаль – про €9 мільярдів від Єврокомісії: Важливий меседж щодо відбудови України

18 мая
16:54 2022

Прем’єр-міністр Деніс Шмигаль висловив вдячність Європейській комісії за виділення 9 млрд євро макрофінансової допомоги Україні.

Як передає Укрінформ, про це Шмигаль повідомив у Телеграмі.

«Європейська комісія затвердила План відбудови України! Вже зараз пропонується надати Україні 9 млрд євро макрофінансової допомоги. Це стане дуже суттєвою допомогою для нашої держави. В умовах, коли росія хоче затягнути війну, наші європейські союзники демонструють, що ми точно не залишимося сам на сам із агресором», — зазначив Шмигаль.

Проте, за його словами, головне не гроші, а це офіційно оформлений меседж, що ЄС стане ключовим гравцем у майбутній відбудові України. «Ми разом будемо не просто відновлювати те, що зруйнували росіяни, а будемо будувати Нову Україну. За новими європейськими правилами», — підкреслив він.

Читайте також: Єврокомісія надасть технічну допомогу для 9-ти країн ЄС у прийнятті біженців з України

«Європейський Союз буде спиратися на план, який розробляє наша Нацрада з питань повоєнного відновлення. Україна буде «власницею» процесу, але для максимальної прозорості та ефективності ми залучимо наших європейських партнерів», — підкреслив Шмигаль.

Спільний план спиратиметься на 4 «стовпи»: відбудова всієї інфраструктури за найновішими стандартами та європейською політикою, модернізація української держави та наших інституцій, максимальна інтеграція України з ЄС в усіх сферах і напрямках, економічна трансформація, в тому числі нові можливості для українського бізнесу, наголосив він.

«Ми вдячні Єврокомісії за прийняття цього документа, який демонструє надзвичайний рівень солідарності з нашою країною. Ми впевнені у перемозі й так само впевнені, що відбудуємо нашу прекрасну Україну, яка буде сильним та рівноправним членом Європейського Союзу!», — підкреслив Шмигаль.

Як повідомляв Укрінформ, 18 травня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що ЄК запропонувала план допомоги Україні та її повоєнної відбудови, що передбачає довгострокові реформи й інвестиції, а також негайну короткотермінову макрофінансову допомогу в обсязі 9 мільярдів євро у 2022 році.

Фото: Кабмін

Share

Статьи по теме

Последние новости

Barrett представляє далекобійну снайперську гвинтівку MRADELR

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY