ПолiтДумка

Шмигаль: Українці однозначно заслужили бути в колі великої європейської родини

23 июня
22:59 2022

Українці своїм героїзмом та відданістю демократичним цінностям однозначно заслужили бути в колі великої європейської родини.

Так Прем’єр-міністр Денис Шмигаль відреагував у Телеграмі на рішення Євросоюзу про надання Україні статусу кандидата в члени ЄС, повідомляє Укрінформ.

«Історичний день для України. Усі 27 країн — членів Європейського Союзу підтримали надання нашій державі статусу кандидата на вступ у ЄС. Українці своїм героїзмом та відданістю демократичним цінностям однозначно заслужили бути в колі великої європейської родини», — зазначив Шмигаль.

Читайте також: Надання Україні статусу кандидата є найбільшим кроком на посилення ЄС — Зеленський

За його словами, наша держава подолала довгий шлях трансформації в європейську країну з вільною ринковою економікою, розвиненою демократією та повагою до прав і свобод людини. Отримання статусу кандидата засвідчує успішність впровадження реформ та значний прогрес у наближенні до європейських стандартів.

«Ми вже розпочали інтеграцію у внутрішній ринок ЄС. Маємо підписані авіаційний та енергетичний «безвізи», близькі до укладення митного, промислового та цифрового», — додав глава уряду.

Читайте також: Шмигаль обговорив із прем‘єром Люксембургу інтеграцію України в ЄС

Прем’єр вважає, що статус кандидата є важливим сигналом для всіх українців, що наше спільне майбутнє — це Європейський Союз, а процес вступу до ЄС стане невід’ємною частиною шляху відновлення нашої країни.

Крім того, додав він, це відкриває Україні ширший доступ до програм та фондів ЄС, а також до залучення нових інвестицій, оскільки бізнес тепер розглядатиме Україну як потенційного члена Євросоюзу та перспективний майданчик для стартапів.

«Подальший вступ нашої країни в ЄС дасть переваги для всіх сторін. Україна може гарантувати європейську продовольчу безпеку, сприяти пришвидшенню «зеленого» переходу та зменшенню енергетичної залежності від росії, зробити вагомий внесок в економічний розвиток та цифровізацію Європи», — переконаний Шмигаль.

Читайте також: Кандидатство сприятиме новим реформам та масштабному зближенню з ЄС – Шмигаль

Він вкотре подякував Європейській раді за позитивне рішення і зазначив, що Україна розраховує на підтримку партнерів з ЄС у досягненні високих критеріїв членства та відбудові країни.

Як повідомлялося, глави держав та урядів Європейського Союзу у четвер ухвалили рішення щодо надання Україні статусу країни-кандидата на входження до ЄС.

Share

Статьи по теме

Последние новости

Європейська поштова асоціація призупинила членство пошт росії та білорусі

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

Polysad.com - Комнатные цветы и растения, садовые цветы и названия.
CZM.ua - Клиника лечения наркозависимости - ЦЗМ Украина.
Alt-center.com - Наркологическая клиника "Альт-центр".
UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY