ПолiтДумка

Шойгу в каховській воді ловить «переможну» рибку: дайджест пропаганди за 6 червня 2023 року

07 июня
19:49 2023

Росія разом зі знищенням українських міст вже вдалася до їх затоплення.

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки зібрав головні фейки та наративи пропаганди за 6 червня.

  1. Як росТБ бомбило Каховську ГЕС
  2. Що буде розслідувати Слідком РФ?
  3. Екоцидні ознаки російського злочину
  4. МО РФ воює з американськими тракторами

Як росТБ бомбило Каховську ГЕС

Усі намагання російських офіційних осіб і пропаганди видати підрив Каховської ГЕС за «черговий жахливий злочин київського режиму» розбиваються об недолугість окупантів.

Наприклад, о 13.39 6 червня з’являється повідомлення «про підготовку до планової евакуації населення».

НАСПРАВДІ, в таких випадках проводиться екстрена евакуація. Якщо «планова», то вона була наперед запланована. Пояснення просте: комусь довели плани, комусь ні.

Наочний приклад: гауляйтер тимчасово окупованої Нової Каховки Леонтьєв. 6 червня о 6:15 ранку він називає маячнею удари ЗСУ по ГЕС. А вже за годину 17 хвилин повідомляє, що «ЗСУ обстріляли та зруйнували ГЕС близько 2 години ночі». 

Саме стільки часу з Кремля до Нової Каховки й спускалася робоча методичка.

Телевізійна гілка (через більш високе охоплення у РФ) також до останнього перебувала у стані невизначеності. На «Первом канале» Леонтьєв просто вразив «логікою»: «Оскільки Україна першою повідомила про руйнування станції, то це й доводить її причетність».

Її треба було обґрунтувати. Тому вже у денних випусках новин акцент робився на тому, що українці, буцімто «обстрілювали станцію протягом тривалого періоду часу, а також завдали по ній ударів минулої ночі».

Увесь цей час пропаганда вперто бомбила Каховську ГЕС українською РСЗВ «Вільха».

Але на «России 1» наполягли, що це відбувалося, зокрема і з застосуванням HIMARS. Леонтьєв погодився: «80 ударів по станції, завданих в один із днів». На «Первом канале» збільшили цю кількість до 120-ти, уточнивши, що «більшість з них були здійснені саме з HIMARS».

Проте, навіть, цю маячню державні канали не змогли підчистити. За даними бази моніторингу ЗМІ «Медіалогія», останні репортажі про Каховську ГЕС виходили на них 16 березня. Тоді саме на «России 1» повідомили, що «один з клапанів станції був пошкоджений внаслідок удару HIMARS, але вона має лише поверхневі пошкодження».

Про жодні «70 або 80 ударів, що сталися за один день» не згадувалося ніколи. Можна тільки уявити, як би могла пропаганда тоді волати. Тому й довелося 6 червня брехати. Буквально на ходу.

Що буде розслідувати Слідком РФ?

Розгубленість відчувалась не тільки в російських версіях того, що відбулося на Каховській ГЕС, а й в коментарях осіб різного роду офіційності. 

Від «евакуюємося» до «все спокійно». Це наочно проявилося під час відеоінтерв’ю російського гауляйтера частини окупованої Херсонської області Сальдо, який заявив, що «міста нижче за річку Дніпро після руйнування ГЕС живуть, люди спокійно рухаються вулицями».

НАСПРАВДІ, в цей час під телекамери буквально за спиною зрадника слідом за фонтаном йшов під воду місцевий Будинок культури.

Першою офіційною особою федерального рівня, яка прокоментувала катастрофу на Каховській ГЕС, став Пєсков. Сталося це аж за 9 годин після трагедії, коли наслідки трагедії не залишили жодних шансів її приховати. Руйнування станції він, які очікувалося, назвав «навмисною диверсією України».

Слідчий комітет РФ негайно заявив про початок розслідування обставин «руйнування Каховської ГЕС за статтею КК Росії про теракт». 

Звісно, ніякий Слідком не збирається розслідувати як: а) вибухівка опинилася в середині машинного відділення ГЕС; б) здійснювалося додаткове мінування шлюзів та опор; в) на греблі встановлювалися вантажівки з вибухівкою.

Зрештою й тут підчистити не зуміли. Навіть, юридично. Буквально за тиждень до катастрофи «дивним» чином з’явилася постанова Кабміну РФ № 873, за якою аж до кінця 2028 року заборонено розслідування аварій на небезпечних виробничих об’єктах. У документі є окремі пункти про те, що «до 1 березня 2024 року на об’єктах у «ДНР, ЛНР», у Запорізькій та Херсонській областях не застосовується частина пунктів федеральних законів «Про промислову безпеку небезпечних виробничих об’єктів» та «Про безпеку гідротехнічних споруд».

Таким чином, усе це – від маячні про «обстріли Хаймарсами» і до «розслідувань СК РФ» – говорить про одне: чергову рукотворну катастрофу, недолуге перекладання відповідальності за яку лише доводить черговий акт російського державного тероризму.

Екоцидні ознаки російського злочину

Масштаби екологічної катастрофи відчули й у Росії. Поки російська пропаганда волає, що «єдине чого досягли ЗСУ – це залишили без води рідне місто Зеленського Кривій Ріг», російські ж екологи вживають термін «хімічна бомба».

НАСПРАВДІ, Москва намагається повісити й екологічні наслідки цієї катастрофи на Україну. Не вийде.

Ще на початку лютого цього року було відомо, що окупанти осушують Каховське водосховище, чим ставлять під загрозу не тільки забезпечення питною водою та функціонування аграрної галузі, але й безпеку Запорізької АЕС. Тоді рівень води біля водосховища вже впав до найнижчої позначки за останні три десятиліття.

Судячи з того, що відбувається буквально в режимі онлайн, підрив росіянами греблі Каховського водосховища, за всіма ознаками, вже є екоцидом. Експерти припускають, що:

–   через затоплення зміниться «обличчя» південного регіону України, виникне нова екосистема, це відіб’ється на ґрунті;

–   зупиниться постачання води до системи зрошення полів;

–   жахливі наслідки чекають на флору та фауну. З одного боку, підтоплені землі перетворяться на болота, а з іншого – українські степи ризикують перетворитися на пустелі.

–    можуть загинути унікальні ландшафти плавнів, а у води Дніпра, а потім і Чорного моря, потраплять токсичні речовини, паливо, олії, бактерії з численних скотомогильників, що призведе до екологічного забруднення прибережних вод Чорного моря.

–   Цілком можливо, на Україну чекає й нова криза біженців (від кількох тисяч до 1,5 млн), тепер вже кліматичних.

МО РФ воює з американськими тракторами

Згодом Комітет з оборони Держдуми в особі його очільника Картаполова заявив: «ЗСУ підірвали Каховську ГЕС, аби влаштувати піар-компанію про успішний контрнаступ. Проте війська Росії прораховували такий варіант і не розміщувалися у підтоплених нині районах».

І нарешті на інформаційний фронт Росії прибув особисто міністр оборони Шойгу, який висунув абсолютно протилежну версію: «теракт на ГЕС київським режимом було вчинено, щоб не допустити наступальних дій російської армії».

НАСПРАВДІ, таким чином Шойгу вирішив скористатися моментом і спіймати в мутній каховській воді свою «наступальну» рибку.  

Щоб йому повірили, вдався до взагалі неочікуваного – назвав кількість загиблих росіян, що нібито відбивали контрнаступ України: 71. (МО РФ не повідомляло про загиблих з 21 вересня, відколи було оголошено мобілізацію).

І хай би він на цьому зупинився. Але, як і прогнозував Центр стратегічних комунікацій, Шойгу в переможному запалі таки понесло знищувати танки Leopard. Було представлено й «доказ».

Насправді, ураженою ціллю виявився трактор-обприскувач John Deere 4830: у кадрі чітко видно його колеса. «І відомство Конашенкова не посоромилося викласти це. Ганебно, у нас просто немає слів», — пишуть навіть Z-блогери.

Цікавий факт: на початку цього року у Британії різко зросла кількість крадіжок фермерських машин із GPS. У місцевій поліції, як повідомляє Politico, вважають, що їх незаконно переправляли до Росії. Особливим попитом користувалася продукція саме John Deere.

Якщо саме для таких «переможних мультиків» ці викрадені в Британії американські трактори і  направлялися до Росії, то за долю німецьких Leopard в Україні можна не перейматися.

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Найк выпустили крутой ролик к Олимпиаде в Париже и взбесили Дюранта: Его там нет

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!