ПолiтДумка

Шольц хоче змінити правила прийняття зовнішньополітичних рішень в ЄС

18 июля
07:04 2022

Європейський союз більше не може дозволити собі застосовувати національне вето при ухваленні рішень про зовнішню політику та безпекову політику Євросоюзу, якщо він хоче зберегти провідну роль у світовій політиці.

Як передає Укрінформ із посиланням на Reuters, про це заявив канцлер Німеччини Олаф Шольц.

За його словами, війна росії в Україні робить єдність у Європі ще більш нагальною і посилює необхідність покласти край «егоїстичному блокуванню» європейських рішень окремими державами-членами.

«Ми просто не можемо дозволити собі й надалі зберігати національні вето, наприклад, у зовнішній політиці – якщо хочемо, щоб нас чули у світі, де конкурують великі геополітичні гравці», – наголосив канцлер.

Читайте також: У Бундестазі закликали Шольца скликати конференцію щодо України

Він зазначив також, що Німеччина найближчим часом внесе свої пропозиції щодо спільної міграційної політики ЄС, розвитку оборони ЄС, технологічного суверенітету та демократичної стійкості країн блоку.

Нагадаємо: дискусія про відмову від принципу одноголосності особливо активізувалася за узгодженням шостого пакета санкцій проти росії. Угорщина тривалий час блокувала його, вимагаючи винятків собі у нафтовому ембарго. Прем’єр Угорщини Віктор Орбан заявляв, що це поставить під загрозу енергетичну безпеку та називав новий пакет санкцій проти рф «історичною помилкою». Також через позицію Будапешта до списку санкцій не включили патріарха Кирила.

Читайте також: В Угорщині мітингують проти уряду Орбана

На початку травня прем’єр-міністр Італії Маріо Драгі на тлі війни в Україні та обговорення нових санкцій проти росії заявив, що Євросоюзу необхідні реформи, і рішення мають ухвалюватися більшістю, а не одноголосно.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Челси установил антирекорд АПЛ, Мудрик принял участие

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!