Шольц хоче змінити правила прийняття зовнішньополітичних рішень в ЄС
Європейський союз більше не може дозволити собі застосовувати національне вето при ухваленні рішень про зовнішню політику та безпекову політику Євросоюзу, якщо він хоче зберегти провідну роль у світовій політиці.
Як передає Укрінформ із посиланням на Reuters, про це заявив канцлер Німеччини Олаф Шольц.
За його словами, війна росії в Україні робить єдність у Європі ще більш нагальною і посилює необхідність покласти край «егоїстичному блокуванню» європейських рішень окремими державами-членами.
«Ми просто не можемо дозволити собі й надалі зберігати національні вето, наприклад, у зовнішній політиці – якщо хочемо, щоб нас чули у світі, де конкурують великі геополітичні гравці», – наголосив канцлер.
Він зазначив також, що Німеччина найближчим часом внесе свої пропозиції щодо спільної міграційної політики ЄС, розвитку оборони ЄС, технологічного суверенітету та демократичної стійкості країн блоку.
Нагадаємо: дискусія про відмову від принципу одноголосності особливо активізувалася за узгодженням шостого пакета санкцій проти росії. Угорщина тривалий час блокувала його, вимагаючи винятків собі у нафтовому ембарго. Прем’єр Угорщини Віктор Орбан заявляв, що це поставить під загрозу енергетичну безпеку та називав новий пакет санкцій проти рф «історичною помилкою». Також через позицію Будапешта до списку санкцій не включили патріарха Кирила.
На початку травня прем’єр-міністр Італії Маріо Драгі на тлі війни в Україні та обговорення нових санкцій проти росії заявив, що Євросоюзу необхідні реформи, і рішення мають ухвалюватися більшістю, а не одноголосно.