Шольц — про переговори: Неможливо домовлятися про українців через їхні голови
Фактично всі європейські лідери згодні з тим, що доля України не може вирішуватися через голову її громадян.
Про це заявив канцлер ФРН Олаф Шольц після завершення неформальної зустрічі Європейської ради в Будапешті, передає кореспондент Укрінформу.
«Майже всі згодні з тим, що неможливо говорити про Україну без України; і так повинно бути й надалі, неможливо домовлятися про українців через їхні голови», — сказав Шольц.
Він додав, що цілком очевидним є також те, що Україна є європейською нацією з чіткою орієнтацією на ЄС і його демократичні цінності.
За словами канцлера ФРН, саме з цих позицій він із колегами по ЄС обговорювали в угорській столиці ситуацію в Україні, проти якої Росія продовжує вести війну з незмінною жорстокістю. При цьому канцлер визнав, що як і раніше позиції деяких європейських країн, як от Угорщини, з окремих питань допомоги Україні відрізняються від позиції «Німеччини та багатьох інших друзів у Європі, для яких пріоритетом є забезпечити для України необхідну підтримку».
«І ми продовжимо це робити (допомагати — ред.), бо це є одним із найважливіших завдань», — сказав Шольц.
Він вчергове наголосив на важливості кредитної лінії в обсязі 50 млрд доларів від країн G7, адже це надасть Україні необхідні фінансові засоби, щоби забезпечити свою обороноздатність і незалежно від «фіскальних обмежень окремих країн і політичного розвитку».
«Важливо водночас показати нашу готовність робити ще більше, ніж допомога, яку ми мобілізували раніше», — сказав політик, запевнивши, що для нього це є важливим.
Конкретних рішень щодо України на зустрічі в Будапешті не ухвалювалося, адже це неформальна зустріч, яка, втім дозволяє предметно обговорити важливі питання, зауважив глава уряду ФРН.
Він також розповів, що вони з колегами присвятили увагу темі подальшого розвитку трансатлантичних відносин, адже США залишаються найважливішим партнером ЄС, і в тому разі, якщо Вашингтон захоже «сильно пріоритезувати свої внутрішні інтереси». За будь-яких умов ЄС повинен триматися ще більш згуртовано та водночас більше інвестувати у власну безпеку, зокрема європейське оборонне виробництво, та економічну міць.
«Європейці до цього готові», — переконаний він.
Як повідомляв Укрінформ, неформальна зустріч лідерів ЄС проходила у Будапешті, столиці Угорщини, яка головує в Раді ЄС в другому півріччі цього року.