Штати понизили рівень свого представництва в Радбезі ООН під час головування росії – Держдеп
Стратегія поводження США в Раді Безпеки ООН під час головування росії цього місяця передбачала зміну рівня її участі в засіданнях.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Politico з посиланням на посадовця Держдепу.
«Це означає направлення на деякі засідання дипломатів нижчого рангу замість посла США Лінди Томас-Грінфілд. Ці дипломати потім залишали засідання в ключові моменти», – пояснив посадовець на умовах анонімності.
Також Томас-Ґрінфілд пропустила традиційний сніданок, який росіяни влаштували з нагоди початку свого президентства 3 квітня.
За словами посадовця, усе це свідчить про необхідність заявленої Вашингтоном мети – зміни структури Організації Об’єднаних Націй.
«Це божевілля, що росія є постійним членом Ради Безпеки після того, як вона грубо порушила Статут ООН, – сказав він. – Це дійсно один із багатьох проявів того, що Рада Безпеки та ООН у цілому потребують реформування».
ООН звикла до дивацтв, абсурду й певної частки лицемірства, зазначає видання, але у квітні «це сягнуло епічних масштабів, оскільки росія перебрала на себе головування в Раді Безпеки ООН на ротаційній основі й використала його для виправдання своєї війни проти України».
5 квітня рф провела зустріч членів РБ у форматі Аррія для виправдання викрадення дітей з окупованих територій України.
10 квітня організувала відкриті дебати в Радбезі, аби звинуватити західні країни у постачанні зброї Україні.
У понеділок, 24 квітня міністр закордонних справ росії сергій лавров головуватиме на засіданні РБ, присвяченому захисту принципів Статуту ООН, зокрема запобіганню війнам.
«Вони намагаються нас тролити, – сказав американський посадовець. – Вони обирають теми, що стосуються їхніх найбільш кричущих дій у цій війні, і намагаються перевернути все з ніг на голову. Ми не піддамося на це».
Видання нагадує, що росія попереднього разу головувала в Раді Безпеки в лютому 2022 року, коли розпочалося її повномасштабне вторгнення в Україну.
Як повідомлялося, у квітні росія головує в Раді Безпеки ООН. Головування в цьому органі щомісяця змінюється почергово між його членами. У травні цю роль виконуватиме Швейцарія, у червні – ОАЕ.
До складу Радбезу входять п’ять постійних членів ООН – США, Велика Британія, Франція, Китай та росія (на місці радянського союзу), які мають право вето, а також 10 країн-членів на ротаційній основі.