Штраф для Зеленського: У КСУ просять роз’яснень з приводу можливості штрафувати президента
До Конституційного суду України звернулися за роз'ясненнями щодо можливості залучати президента до адміністративної відповідальності. Справа в тому, що згідно зі статтею 109 Конституції України гаранта начебто не можна притягати до відповідальності. Зокрема, в Основному законі записано:
"Президент України користується правом недоторканності на час виконання повноважень".
Але ті, кому дуже хочеться оштрафувати Зеленського, припускають, що йдеться про кримінальну відповідальність, а не про адміністративну. Тому й звернулися за роз'ясненнями з цього приводу в КСУ.
А приводом для цього став гучний випадок, що стався під час візиту Володимира Зеленського до Хмельницького 3 червня цього року. Тоді президент зі своїм супроводом відвідав одне з місцевих кафе. Гості навіть випили по чашці кави всередині закладу. Все б нічого, але тільки на той момент в країні ще був строгий карантин, і можна було пити каву і віддаватися іншим життєвим задоволенням тільки на відкритих терасах кафе, а не в приміщеннях.
Це відразу ж помітили місцеві активісти і подали заяву про адміністративне правопорушення, яке вчинив президент і ті, хто з ним був, включаючи главу ОП Андрія Єрмака, його першого заступника Сергія Трофімова, головного санлікаря України Віктора Ляшка, а також главу Хмельницької ОДА Дмитра Габінета, міського градоначальника Олександра Симчишина і приватного підприємця Андрія Мельниченка.
Кожного з них оштрафували на 17 тисяч — усіх, крім Зеленського. Його не покарали, посилаючись на статтю про недоторканність. І ось тепер у КСУ вимагають роз'яснень, чи можна оштрафувати гаранта, або скарбниця все-таки обійдеться без його штрафу?