ПолiтДумка

Скандал з Порошенко: як була зібрана сімейна колекція картин екс-президента

Май 27
12:03 2020

У вівторок, 26 травня, Петро Порошенко відкрив у столичному Музеї ім. Івана Гончара виставку картин, які фігурують у кримінальній справі про незаконне переміщення через кордон культурних цінностей. Виставка закінчилася скандалом, так як у музей прийшли співробітники ДБР і почали проводити обшук. Екс-президент в цей день не з’явився на допит, тим самим порушивши закон.

На виставці були представлені 43 картини всесвітньо відомих художників з приватної колекції Петра і Марини Порошенко, яка була зібрана зі всього світу. За словами екс-президента, в експозиції присутні роботи митців, які були пов’язані з Україною, любили її, працювали тут, а їх твори мають велике значення для всіх, хто поважає справжнє мистецтво. Серед експонатів – картини Айвазовського, Вільгельма Котарбінського, Лагоріо, Тропініна, Рєпіна та інших.

Порошенко заявив, що всі картини були куплені і ввезені ним в Україну задовго до його президентства – ще в 2012 році. А на виставці були представлені оригінали митних декларацій всіх 43 картин, їх перелік та платіжні доручення на оплату, зроблені з особистого рахунку.

“Картини ввезені законно. Для цього достатньо було просто подивитися, хоча я не зобов’язаний зберігати оригінали декларацій, хоча вони збереглися, для цього достатньо було просто подивитися в базу даних митної служби і не обумовлювати лідера опозиції”, – заявив Петро Порошенко.

Порошенко обурений тим, що співробітники ДБР зірвали захід, так як пред’явити йому вони нічого не можуть. Чи займався екс-президент за допомогою картин відмиванням грошей, ще належить довести. Саме це одна з версій “картинного” скандалу. За деякими даними, Порошенко міг просто вивести гроші на підконтрольну йому офшорну компанію Vernon Holdings Ltd на Британських Віргінських островах, і придбати картини сам у себе.

Під час штурму музею Гончара силовики вилучили декларації, які додавалися до картин, а Петру Порошенку вручили ще одну повістку на допит в ДБР.

Раніше повідомлялося, що напередодні оголошення карантину в березні Петро Порошенко з сім’єю екстрено повернувся в Україну.

The post Скандал з Порошенко: як була зібрана сімейна колекція картин екс-президента appeared first on Today.ua.

Share

Статьи по теме

Последние новости

Польща планує спростити процедуру працевлаштування іноземців

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

Polysad.com - Комнатные цветы и растения, садовые цветы и названия.
CZM.ua - Клиника лечения наркозависимости - ЦЗМ Украина.
Alt-center.com - Наркологическая клиника "Альт-центр".