«Слуги народу» обурилися критикою Порошенком вакцини Covishield
Як передає Укрінформ, про це йдеться у заяві монобільшості, яка оприлюднена на сайті партії.
У фракції СН заявили, що такі заяви «ставлять під загрозу життя мільйонів українців, особливо, коли фейкові заяви про нібито небезпечність вакцини робить колишній головнокомандувач».
Вакцина AstraZeneca (CoviShield) виробництва Індії є цілком безпечним і ефективним захистом проти COVID-19, наголошується у заяві фракції
«Безпечність препарату підтверджують як науковці, так і мільйони людей, які вже отримали щеплення саме цією вакциною. Нею вакцинувався Президент Володимир Зеленський, міністр охорони здоров’я Максим Степанов і навіть Далай-лама. Натомість деякі українські політики продовжують і далі брехати про її «небезпечність». До того ж посол Британії в Україні Мелінда Сіммонс засвідчила якість виробленої в Індії вакцини, Канада офіційно дозволила використовувати Covishield, а уряд країни замовив два мільйони доз цієї вакцини»,- зазначається у заяві.
Як повідомляв Укрінформ 1 березня п’ятий Президент України Петро Порошенко під час засідання Погоджувальної ради сказав, що українські лікарі відмовляються від щеплень проти коронавірусу вакциною Covishield.
«На мої питання, чому відмовляються вакцинуватися, – прошу вибачення за непарламентський вислів, що прозвучав із вуст лікаря, який перебуває у відчаї, – бо гівно привезли», — зазначив політик.
Перша партія вакцин прибула в Україну 23 лютого. 500 тис. доз препарату Oxford/AstraZeneca (Covishield) привезли в аеропорт «Бориспіль» з Індії. Наступного дня, 24 лютого, в Україні стартувала вакцинація. 25 лютого щеплення почали робити в усіх областях. Станом на вечір 1 березня в Україні зробили майже 5 тис. ін’єкцій.
1 березня в Україні стартував запис на вакцинацію. За перший день заявки подало понад 44 тис. українців.
Згідно з календарним планом на 2021 рік, першим безкоштовні щеплення зроблять медикам, які працюють із хворими на COVID-19, і військовим операції Об’єднаних сил. До листопада також хочуть щепити інших медиків, працівників сфер держбезпеки і освіти, а також людей віком від 60 років. Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) хочуть охопити вакцинацією.
Зараз в Україні зареєстровано дві вакцини – Oxford/AstraZeneca (Covishield) і Pfizer/BioNTech.
Україна також планує отримати в межах програми COVAX 117 тис. доз вакцини компанії Pfizer (у ЮНІСЕФ говорили, що її доправлять в Україну наприкінці лютого – на початку березня) і від 2,2 до 3,7 млн доз вакцини виробника AstraZeneca. Імовірно, Україна отримає 15 млн доз вакцини від компанії Novavax, постачання розпочнеться в липні.