Стефанчук назвав критерії для закордонних відряджень депутатів
Голова Верховної Ради назвав основні критерії для схвалення закордонних відряджень народних депутатів, які стосуються представництва інтересів України.
Про це Руслан Стефанчук сказав у ефірі телемарафону «Єдині новини», передає Укрінформ.
«Міжпарламентська діяльність для мене є однією з найважливіших, особливо в період воєнного стану», — зазначив він.
За словами Стефанчука, заяви від депутатів щодо закордонних відряджень, які він отримує, не завжди є обґрунтованими. Тому було виділено декілька підстав, які є «безумовними для отримання відряджень».
«Маємо вісім конкретних критеріїв. Назву декілька з них. Перший — рішення українського парламенту про представництво. Другий — участь у парламентських асамблеях. Третім критерієм є участь нардепів в групах дружби. Четверте — це питання пов’язане з поїздками народного депутата задля допомоги Силам оборони України чи за сприянням Головного управління розвідки», — повідомив Голова ВР.
Коли усі критерії збігаються, наголосив він, тоді народні депутати отримують відрядження.
«Усі знають ці критерії… Мені дивно, коли народні депутати однієї політичної фракції розповідають про їх обмеження в перерві між закордонними відрядженнями», — зауважив Стефанчук.
Водночас він пояснив, що кількість закордонних відряджень для фракцій чи груп ґрунтується на їх представництві у парламенті
«Наприклад, фракція «Європейська солідарність», яка має 6% представництва в парламенті, отримує майже 10% від усіх зарубіжних відряджень. Фракція «Батьківщина», яка має близько 6% теж отримує близько 10%. Фракція «Голос», яка має 4,4% представництва в парламенті теж отримує близько 10% закордонних відряджень», — поінформував спікер.
За словами Стефанчука, кожен народний депутат, який приносить користь для Верховної Ради, «який їздить не в бізнес- чи тріптур за межі України, а відстоювати інтереси держави, буде підтриманий з боку парламенту і отримає відрядження для представлення інтересів країни».
Окрім того, він зауважив, що наразі значна кількість народних депутатів з опозиційних фракцій перебувають на з’їзді Європейської народної партії в Румунії або ж на зустрічах зі спікерами, групами дружб парламентів.
«Я також хочу, щоб усі зрозуміли, що моє завдання як Голови Верховної Ради є теж дуже важливим. Адже маючи 401 народного депутата я повинен бути готовий в будь-який момент, в будь-якому місці, в будь-який час зібрати необхідну кількість депутатів для ухвалення рішень. Ми ніколи не знаємо, коли це знадобиться. Але мені потрібно, щоб у межах України, як правило, завжди перебувало не менше 300 народних депутатів. Тому, коли буде мир, будете їздити з різними миротворчими місіями, з різними проєктами. Проте в період воєнного стану робимо виключно те, що треба для країни, виключно те, що треба для парламенту, виключно те, що треба для перемоги», — резюмував Стефанчук.
Як повідомлялося, деякі народні депутати заявляли, що не можуть виїхати у відрядження за межі України, у тому числі через те, що необхідні документи не затверджує Голова Верховної Ради. Зокрема, Петро Порошенко заявив, що його не випустили на Мюнхенську безпекову конференцію нібито через загрозу життю. Водночас у ВР заявили, що не отримували від Порошенка заяв і відповідних документів.
29 лютого єврокомісар з питань розширення Олівер Варгеї оприлюднив лист Петра Порошенка з проханням вплинути на уряд України та припинити «дискримінаційну практику» невипуску за кордон і врахувати цю ситуацію в євроінтеграційному прогресі України.
Фото: Руслан Стефанчук, Фейсбук