ПолiтДумка

Стефанчук закликав парламенти світу підтримувати Україну не лише фінансово

28 сентября
17:50 2023

Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук закликав парламенти світу підтримувати Україну не лише фінансово, а й знаннями, досвідом та відданістю принципам міжнародного права.

Про це спікер українського парламенту сказав під час Європейської конференції голів парламентів «Наслідки загарбницької війни Росії проти України та роль національних парламентів у відбудові України», передає Укрінформ.

«Росія скоїла злочин агресії, Росія завдала колосальної шкоди та саме Росія має відповідати за це», — наголосив він.

Стефанчук зазначив, що вітає той факт, що в деяких країнах вже розпочалися процеси, націлені на конфіскацію та передачу Україні заморожених російських активів як репарацій.

«Це складне юридичне питання. І це завдання саме для нас, для законодавців. Вірю, що ви й ваші парламенти готові до цієї роботи», — додав Голова ВР.

Водночас спікер українського парламенту зауважив, що «окрім цегли й бетону, є інший вимір відбудови».

У цьому контексті він зазначив, що йдеться про відновлення довіри, зміцнення національної єдності та забезпечення того, щоб майбутні покоління українців зростали у вільній, успішній та мирній країні.

Читайте також: Стефанчук на зустрічі з президентом ПАРЄ подякував за всі резолюції на підтримку України

Стефанчук підкреслив, що роль національних парламентів у постконфліктній відбудові має визначальне значення, тому закликав парламенти світу підтримати Україну «не лише фінансово, а й знаннями, досвідом та відданістю принципам міжнародного права, а ми збагатимо світ знаннями, як боротися, як вірити і як перемагати».

«Я глибоко переконаний, що саме нам випав історичний шанс завершити період свавілля, що продовжує заважати нормальному мирному життю європейців. І ми не повинні змарнувати цей шанс чи безвідповідально самоусунутися і передати його вирішення нашим дітям та онукам. Я не маю ані найменшого сумніву, що нам вистачить сили й мужності довести цю війну до перемоги. І я переконаний, що ця перемога змінить та зміцнить не лише Європу, а й увесь світ», — резюмував спікер українського парламенту.

Як повідомляв Укрінформ, Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук відвідує з робочим візитом Ірландію, де бере участь у Європейській конференції очільників парламентів.

Share

Статьи по теме

Последние новости

Матч ЛНЗ — Минай перенесен на неопределенный срок

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY