Стефанішина розповіла, коли Україна вимагатиме часових рамок і дорожньої карти для вступу в ЄС
Після виконання необхідних для повної імплементації Угоди про асоціацію України з Євросоюзом регламентів і директив до кінця року, Україна вимагатиме від Єврокомісії оцінки прогресу і визначення часових рамок і дорожньої карти для початку перемовин щодо членства в ЄС.
Про це заявила віцепрем’єрка — міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина в інтерв’ю на національному телемарафоні, передає Укрінформ.
«Фактично, для того, щоб повністю виконати Угоду про асоціацію, нам треба ще імплементувати 107 регламентів і директив Європейського Союзу — це ті славнозвісні стандарти ЄС. Станом на сьогодні 99% з тих актів на імплементацію регламентів і директив Європейського Союзу у нас готові й близько 70% із них перебувають на розгляді парламенту», — зазначила Стефанішина.
Вона додала, що таким чином до кінця року влада планує завершити «наскільки це можливо» виконання Угоди про асоціацію в частині відповідності європейським стандартам і вимагати, щоб Єврокомісія оцінила цей прогрес і визначила часові рамки й дорожню карту початку перемовин щодо членства в ЄС.
Віцепремʼєрка-міністерка наголосила, що забезпечений за попередні роки та під час воєнного стану прогрес дає можливість на початку вересня почати функціонування в рамках митного безвізу і розраховувати на те, що у 2023 році все ж таки угоду про промисловий безвіз для нашої нехарчової продукції буде підписано.
Як повідомлялося, глави держав та урядів Європейського Союзу 23 червня ухвалили рішення про надання Україні статусу країни-кандидата на входження до ЄС.
Президент Володимир Зеленський запевнив, що попри розв’язану росією війну Україна продовжить втілювати законодавство, норми та правила Європейського Союзу, а Кабінет Міністрів розробить відповідну дорожню карту для виконання вимог вступу до ЄС.