ПолiтДумка

Столтенберг: Коли настане час, Україна приєднається до НАТО без затримок

11 июля
02:03 2024

Лідери країн НАТО на саміті у Вашингтоні обговорили, як наблизити Україну до членства в Альянсі, та зробити цей шлях незворотним.

Про це на пресконференції за підсумками першої пленарної зустрічі лідерів країн Альянсу сказав генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Під час нашої зустрічі ми також здійснили кроки, щоб наблизити Україну до НАТО навіть ближче. Мірою того, як Україна продовжує свої життєво важливі реформи, ми продовжуємо підтримувати їх (українців – ред.) на незворотному шляху до членства в НАТО. Робота, яку ми здійснюємо зараз, забезпечить, що, коли прийде вірний час, Україна приєднається (до НАТО – ред.) без затримок. У цьому немає питання «якщо», є питання – «коли», — зазначив Столтенберг.

Він повідомив, що глави держав та урядів Альянсу зустрінуться з Президентом Володимиром Зеленським у четвер, у ході Ради Україна — НАТО, але вони вже обговорили та прийняли ключові рішення щодо подальшого нарощування військової допомоги для України та розподілу фінансового навантаження.

Читайте також: У НАТО назвали незворотнім процесом приєднання України

Зокрема, союзники погодилися започаткувати нову систему безпекової допомоги та тренування для України. Альянс бере на себе координацію більшої частини міжнародної безпекової допомоги, яку отримує Україна, та засновує для цієї діяльності окреме командування під керівництвом принаймні тризіркового генерала та чисельністю у близько 700 співробітників, які працюватимуть в штабі НАТО в Німеччині. Водночас у східній частині Альянсу будуть розгорнуті логістичні хаби з надання допомоги для України.

«НАТО координуватиме тренування українських сил у закладах країн-союзниць, підтримуватиме Україну у плануванні та координації використання допомоги, що надходить, а також у постачанні та ремонті (військового – ред.) обладнання. Ми також надаватимемо підтримку у довгостроковому розвитку Збройних сил України. Це не зробить НАТО частиною конфлікту, але допоможе Україні дотримати своє право на самооборону», — наголосив генеральний секретар Альянсу.

Читайте також: Лідери НАТО погодили виділення Україні військової допомоги на €40 мільярдів

Як повідомлялося, у Вашингтоні відбувається ювілейний 75-й саміт НАТО, одним з головних питань якого є нарощування військової допомоги для України.

Фото: gdpr-info.eu


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Заборона релігійних організацій, пов‘язаних з РФ: законопроєкт пройшов комітет Ради

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!