Свято 10 вересня: для чого на Анну Пророчицю ховали в будинках пшеничні колоски
Православні віруючі 10 вересня вшановують пам'ять трьох християнських святих: Анни Пророчиці, преподобних Мойсея Мурина і Саву Крипецького. Згідно з древніми народними традиціями, до цього дня належало прикрасити будинок гронами горобини і прибрати всі копиці сіна з полів.
Преподобний Мойсей Мурин був ефіопом, він жив в Єгипті (330 — 405 роки). Прізвисько «Мурин» святий отримав за свій темний колір шкіри. У перекладі з грецької це слово означає «чорний». В юності Мойсей вів безладний спосіб життя і зловживав спиртними напоями. Але подорослішавши, розкаявся і став розсудливим. Згідно з переказами, Мойсей Мурин ціною власного життя врятував своїх учнів в сутичці з розбійниками.
Преподобний Сава Крипецький був руським монахом сербського походження, жив він у ХVІ столітті. Відлюдник дотримувався обітниці мовчання, за що був благословенний даром творити дива.
Праведна Анна Пророчиця — дочка Фануїла з роду племени, про неї можна прочитати в Новому Завіті, в Євангеліє від Луки в розділі 1 вірші 36. Анна удостоєна лику праведних в православній церкві. День Анни Пророчиці відзначається двічі на рік: 16 лютого і 10 вересня. З 10 вересня розпочиналася пора осінніх ярмарків. Щоб торгівля йшла жваво, люди ховали в будинку пшеничні колоски.
Народні прикмети
- Листя на деревах почало жовтіти — до ранніх холодів
- Високі зарості трави обіцяли багато снігу взимку.
Іменинники 10 вересня: Анна, Василь, Георгій, Демид, Іван, Іларіон, Лаврентій, Леонтій, Макар, Мойсей, Микола, Павло, Сава, Серафим, Сергій, Стефан, Федір, Феодосій.
Дізнайтеся також прогноз погоди для України до кінця тижня. Якими примхами здивує природа українців в найближчі дні?