ПолiтДумка

Свято 15 серпня: в Степанів день приготуйте еліксир молодості

Август 15
09:52 2020

Православна церква 15 серпня вшановує пам'ять первомученика Стефана. Проповідник жив в I столітті нашої ери в Єрусалимі, доносив до людей Слово Боже, за що і був жорстоко покараний.

Стефан — перший християнський мученик, за проповідування віри в Ісуса Христа його на смерть забили камінням. Віруючі в цей день ідуть до церкви, моляться святому Стефану і просять його про заступництво і захист домашніх тварин.

Обов'язково 15 серпня належало принести з храму святої води. За часів Київської Русі в Степанів день особливою увагою і турботою оточували коней. Поїли їх святою водою, чистили, розчісували хвости і гриви. У народі вірили, що в цей день не можна залучати коней до важкої праці.

У Степанів день плели «сонце з маревами» — вінок з 12 польових трав. Цей вінок вважався оберегом, його приносили додому, вішали в будинку на покуті, щоб він зціляв домочадців і захищав від злих сил. Коли когось в родині дошкуляла хвороба, з вінка висмикували кілька травинок, готували настої і відпоювали хворого. Свято 15 серпня: в Степанів день приготуйте еліксир молодості Дівчата на виданні 15 серпня готували «еліксир молодості». Вони збиралися разом, йшли в ліс, зривали з різних дерев по листку. Принісши додому, їх складали в каструльку, додавали пелюстки троянди і заварювали окропом. Поки зілля настоювалося, над ним тричі читали слова змови:

«З дерев листочки я зібрала, і всю красу їх на себе взяла. Стану я, як листя, на вітрі шепотіти, і нареченого гідного до себе закликати. Краса моя його полонить, на крилах любові він до мене прилетить. Обличчям моїм милим буде милуватися, його очі не зможуть від мене відірватися ».

Отримане зілля потрібно процідити і кілька днів поспіль вмиватися ним вранці.

Народні прикмети

  • Кішка шкребе лапками стіни — до ураганного вітру та дощу.
  • Якою буде погода на день св.Стефана, таким буде весь вересень.

Іменинники 15 серпня: Василь, Іван (Іван), Кирило, Никодим, Платон, Роман, Стефан (Степан), Тарасій, Феодор (Федір).

Можливо, вам буде цікаво дізнатися докладний прогноз погоди на серпень 2020. Чим порадує жителів України природа в другій половині останнього місяця літа?

Share

Статьи по теме

Последние новости

Главное за день: Кополовец возвращается, Конте дисквалифицирован, Джеко перебирает и другие новости

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

Polysad.com - Комнатные цветы и растения, садовые цветы и названия.
CZM.ua - Клиника лечения наркозависимости - ЦЗМ Украина.
Alt-center.com - Наркологическая клиника "Альт-центр".