ПолiтДумка

Свято 16 вересня: в день пам’яті Домни Доброродної позбувалися від мотлоху і прибирали в будинку

Сентябрь 16
00:56 2020

У церковному календарі Православної церкви 16 вересня (3 вересня за старим календарем) відведено пам'яті язичницької жриці, яка прийняла обряд хрещення і повірила всім серцем в Єдиного Бога Ісуса Христа.

Домна Нікомидійська довгі роки була язичницькою жрицею, вона служила в одному з храмів імператорства Максиміліана. Що змусило Домну стати християнкою, не відомо. Однак вона кинула свою службу в язичницькому храмі і прийняла християнство.

За своє рішення Домна жорстоко поплатилася. Муки і позбавлення, які вона пережила за часів гонінь на християн, шанують віруючі. Домна Нікомидійська була зарахована до лику святих, як мучениця.

За часів Київської Русі 16 вересня відзначали день Домни Доброродної. З цим святом були пов'язані важливі традиції. Перш за все, наші предки наводили порядок в будинках і на подвір'ї. Без жалю належало виносити на вулицю і кидати на купу старі і непотрібні речі, рваний одяг і постоли, зламане начиння і предмети меблів. Коли з прибиранням було закінчено, все непотрібне підпалювали.

Свято 16 вересня: в день пам'яті Домни Доброродної позбувалися від мотлоху і прибирали в будинку Народні прикмети

  • Захід забарвлений в червоний колір — слід чекати холодів
  • Погода тепла — до пізньої весни
  • Гроза в цей день — до теплої осені

Іменинники 16 вересня: Олексій, Андрій, Василь, Василина, Володимир, Домна, Юхим, Іван, Ілля, Костянтин, Михайло, Микола, Петро, Пімен, Роман, Сергій, Філіп.

Дізнайтеся також прогноз погоди до 20 вересня 2020 для України. Народний синоптик Наталка Діденко прогнозує швидке похолодання і перші заморозки.

Share

Статьи по теме

Последние новости

Гибридная установка и премиальный салон: дебютировал Chery Tiggo 8 Plus

Читать всю статью

Мы в соцсетях