ПолiтДумка

Свято 17 вересня: день Неопалимої Купини — захисниці від пожеж, лиха і ударів блискавки

Сентябрь 17
00:46 2020

За століттями складеною традицією 17 вересня православні християни відзначають свято ікони Богородиці «Неопалима Купина». Ця ікона шанується як захисниця людського житла від різного роду лих, пожеж і ударів блискавки.

Неопалима Купина — це ікона Богородиці, символ непорочного зачаття в Православ'ї. Діва Марія з немовлям на руках зображена в центрі ікони. Образ Матері Божої укладений в 8-кінцеву зірку, яка складається з двох чотирикутників різних кольорів. З давніх-давен Неопалима Купина вважалася сильним оберегом для будинку. Свято 17 вересня: день Неопалимої Купини - захисниці від пожеж, лиха і ударів блискавки У народі побутувала легенда, що пожежі, викликані ударом блискавки, слід гасити не водою, а квасом або домашнім пивом. А ще вогонь гасили молоком від корів виключно чорного забарвлення.

Поганою прикметою, яка обіцяла пожежа, вважалося побачити мишей, що бігають по будинку. Щоб не накликати біду, пожежні бочки тримали напівпорожніми.

Чоловіки і жінки виходили в день Неопалимої Купини у поле з вилами. Вони протикали кожен стіг сіна, щоб вигнати злих духів, здатних наслати хвороби на домашню худобу, яка це сіно буде поїдати взимку.

На Русі у другій половині вересня збирали врожай цибулі на полях.

Іменинники 17 вересня: Олександр, Василь, Григорій, Олена, Іван, Митрофан, Михайло, Мойсей, Микола, Павло, Петро, Степан, Федір, Юліан.

Дізнайтеся також прогноз погоди на найближчі дні. Наталка Діденко прогнозує заморозки і різке похолодання.

Share

Статьи по теме

Последние новости

Гибридная установка и премиальный салон: дебютировал Chery Tiggo 8 Plus

Читать всю статью

Мы в соцсетях