ПолiтДумка

Свято 18 жовтня: в день Харитини ворожили на судженого і влаштовували веселі посиденьки

Октябрь 18
00:12 2020

Щорічно 18 жовтня православні християни відзначають день пам'яті святої мучениці Харитини. Залишившись сиротою в ранньому дитинстві Харитина стала вихованкою доброго християнина на ім'я Клавдій.

Саме він розповів їй історію життя і воскресіння Ісуса Христа, а також навчив жити за заповідями Божими. Віра Харитини міцніла з кожним днем. Молода дівчина захотіла пожити, як відлюдник, в самоті.

Клавдій не став відмовляти свою вихованку, він побудував для неї окремий будинок. Коли Харитину схопили язичники, вона незважаючи на погрози залишилася вірною заповітам Христа. Святу засудили до страти.Свято 18 жовтня: в день Харитини ворожили на судженого і влаштовували веселі посиденьки На Русі в цей день відпочивали, оскільки польові роботи були все позаду. Молоді дівчини збиралися разом, ставили на стіл частування. Веселилися, пряли пряжу, займалися рукоділлям. Увечері ворожили на судженого.

Народні прикмети

  • Високо в небі пливуть хмари, але проти вітру, — скоро прийде зима
  • Галки і ворони шумлять і хаотично літають в небі — до першого снігу
  • Швидке похолодання також обіцяє спокійна безвітряна погода
  • Яскравий різнокольоровий захід — до швидких заморозків.

Іменинники 18 жовтня: Олександра, Олексій, Гавриїл, Григорій, Дем'ян, Денис, Євдоким, Іона, Інокентій, Кузьма, Макар, Матвій, Петро, Тихон, Філіп.

Дізнайтеся також прогноз погоди на вихідні. Яких примх природи очікувати від дня святої Харитини?

Share

Статьи по теме

Последние новости

Украина не сможет директивно изымать частный газ из хранилищ для ТКЭ — «Укртрансгаз»

Читать всю статью

Мы в соцсетях