Свято 19 серпня: Яблучний Спас — що обов’язково слід зробити в цей день
За століттями традицією Православна церква 19 серпня відзначає Преображення Господнє, у народі свято отримало назву Яблучний або Другий Спас, а також Осеніни.
Преображення Господнє — двонадесяте свято, який був встановлений в знак пам'яті про чудову подію, описаному в Євангелії, що стався на горі Фавор. Ісус Христос на горі Фавор зустрівся з апостолами Петром, Яковом та Іваном, щоб показати їм, що він Син Божий. Учні побачили своїми очима Преображення Ісуса Христа. Одяг їх Учителя раптом став білосніжним, а обличчя засяяло яскравим світлом.
У народі прийнято святкуватиме 19 серпня Яблучний Спас. 19 серпня відзначають Другий Спас, він же вважається і найголовнішим, оскільки збігається з Преображенням Господнім. У цей день потрібно обов'язково відвідати церковну службу. У храм прийнято нести дари нового врожаю, а особливо яблука і виноград.
Багато молодих людей, які знають народні традиції та вірування, намагаються зіграти в цей день весілля. Вважається, що сім'я створена в день Преображення Господнього буде щасливою.
Для святкового застілля на Яблучний Спас необхідно готувати пісні страви, оскільки триває Успенський піст. Шуміти і голосно сміятися в цей день заборонено.
Не можна також лаятися, скандалити, ображатися і злитися. Ні в якому разі на Яблучний Спас не можна не те що вбивати, навіть проганяти комах. Радійте, якщо на вас в цей день сядуть одночасно дві мухи. Це означає, що ви будете щасливі і щасливі подвійно весь рік. Будь-які роботи по дому і в полі, рукоділля та інше заборонені.
Свято Преображення Господнього треба присвятити молитві, переосмислення свого життя і відпочинку. Обов'язково з'їжте в цей день красиве, стигле, солодке і соковите яблуко. Цей плід є головним святковим символом, який уособлює благополуччя і достаток.
Народні прикмети
- Дощ на Яблучний Спас — до сирої і холодної осені.
- Ясна і суха погода в цей день обіцяє теплу і посушливу осінь.
- Якщо в цей день буде дуже жарко, то взимку майже не буде снігу.
- А ось холодна погода на Преображення Господнє обіцяє сувору, снігову і морозну зиму.
Дізнайтеся прогноз погоди на серпень 2020 від глави Укргідрометцентру Миколи Кульбіди.