ПолiтДумка

Свято 21 жовтня: в день Трифона і Пелагії готувалися до холодів

Октябрь 21
01:12 2020

Згідно з церковним календарем, 21 жовтня (8 жовтня за старим стилем) відзначається день пам'яті святих Трифона Вятського і Пелагії Антіохійської.

Святий Трифон потай від рідних прийняв чернечий постриг в Пискорскій монастирі. Там молодий хлопець прожив багато років, віддаючись праці та молитві. Але одного разу Трифон тяжко захворів, він думав, що доживає останні дні свого життя, але його відвідав святитель Миколай. Після цього чернець одужав сам і отримав в дар за свою щиру віру можливість зцілювати будь-які хвороби. У зрілі роки Трифон пішов мандрувати, по дорозі він встиг побудувати два великих монастиря.

Свята Пелагія — прекрасна і спокуслива дівчина, яка в молодості вела розпусний спосіб життя. Єпископ Нонн вирішив допомогти красуні, він помолився про її порятунок. Через добу Пелагія сама прийшла в храм, покаялася в гріхах своїх тяжких. Пізніше вона прийняла хрещення, все своє майно роздала бідним, а сама прийняла чернечий постриг, переодягнувшись в чоловіка. До самої її смерті ніхто так і не дізнався, що вона жінка.Свято 21 жовтня: в день Трифона і Пелагії готувалися до холодів На Русі цей день вважався одним з найбільш важливих, коли із засіків діставали теплий одяг. Якщо на ній залишила свої відмітини моль, то нашивали заплатки.

Народні прикмети

  • На світанку туманна димка навколо сонячного диска — до теплої і ясної погоди
  • Низько пливуть хмари — до швидких заморозків
  • Береза ще не скинула листя — зима буде пізньою

Іменинники 21 жовтня: Василь, Віктор, Володимир, Дмитро, Єлизавета, Іван, Марія, Надія, Микола, Павло, Пахом, Пелагея, Петро, Серафим, Таїсія, Тетяна, Трифон.

Нагадаємо, раніше синоптики розповіли, чого чекати від зими 2020-2021 жителям України. Прогноз погоди на грудень, січень і лютий.

Share

Статьи по теме

Последние новости

Велика команда професіоналів працює, щоб гідно відзначити 30-річчя Незалежності — Тимошенко

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

Polysad.com - Комнатные цветы и растения, садовые цветы и названия.
CZM.ua - Клиника лечения наркозависимости - ЦЗМ Украина.
Alt-center.com - Наркологическая клиника "Альт-центр".