ПолiтДумка

Свято 28 жовтня: народні прикмети і традиції в день святого Євфимія

Октябрь 28
10:13 2020

У церковному календарі дата 28 жовтня закріплена за святкуванням дня пам'яті святого проповідника Євфимія Солунського. З юних років він прийняв рішення служити Господу.

Євтимій прийняв постриг в монастирі на горі Олімп. Пізніше чернець Євфимій перебрався на гору Афон, де вів самотній спосіб життя. Через роки він став засновником жіночого монастиря, де знайшли притулок багато його родички. В наші дні Євфимія шанують за щиру віру і проповідування Слова Божого.

На Русі в цей день чоловіки готували будинок і господарство до зимових холодів, а жінки пряли м'яли і шарпали льон. Вони збиралися великими групами, дружно працювали і вели між собою бесіди про своє, про жіноче. Літні жінки розповідали про події минулого, а дівиці їх уважно слухали. Потім всі разом співали народні пісні.Свято 28 жовтня: народні прикмети і традиції в день святого Євфимія Гарненько пошарпаний льон починали чухати за допомогою дерев'яних щіток. В результаті, отримували кужіль з якої пряли нитки, а потім ткали волокно. З Єфімова дня починалися холоду. Люди говорили: «Юхим холодом коріння дерев і трав з землею змикає, комах в траві укриває, сон навіває".

Народні прикмети

  • Якщо в Єфімов день комахи ще не сховалися, то зима буде пізньою і теплою
  • А ось сніг на Юхима обіцяв хороші врожаї в майбутньому році
  • Хмари над сходом сонця — до погіршення погоди

Іменинники 28 жовтня: Вевея, Денис, Юхим, Іван, Лук'ян, Савін, Сарва.

Дізнайтеся також прогноз погоди на Старий Новий рік в Україні. Керуючись народними прикметами і метеодослідження синоптики розповіли, де будуть сніг і мороз, а де рекордно потеплішає.

Share

Статьи по теме

Последние новости

В первом квартале 2021 года ВВП Украины упал на 2%

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

Polysad.com - Комнатные цветы и растения, садовые цветы и названия.
CZM.ua - Клиника лечения наркозависимости - ЦЗМ Украина.
Alt-center.com - Наркологическая клиника "Альт-центр".