ПолiтДумка

Свято 30 вересня: як прийнято відзначати Вселенські бабські іменини

Сентябрь 30
00:32 2020

Щорічно 30 вересня (17 вересня за старим стилем) православні віруючі відзначають день пам'яті мучениць — Віри, Надії і Любові, а також матері їх Софії. Іменами цих святих здавна дуже часто називали і продовжують називати в наш час своїх дочок у багатьох сім'ях, тому свято отримало назву Вселенські бабські іменини.

Життя Віри, Надії, Любові та матері їх Софії була виконана безліччю труднощів. Про прекрасних дівчат і їх матері, які були щиро віддані християнським канонам і вірі, дізнався імператор. Він захотів, щоб мати з доньками взяли язичництво.

Спочатку Віру, Надію і Любов намагалися умовити і переконати, щоб вони відреклися від віри в Єдиного Бога, потім їх стійкість хотіли зломити тортурами. На той момент дочки Софії були юними підлітками. Любові ледь виповнилося 9 років, Надії — 10, а Вірі — 12. Однак ніякі муки не змусили хоробрих дівчат зрадити те, у що вони щиро і всім серцем вірили. Після смерті самовідданих дочок, Софія поховала їх, а потім від горя померла сама.Свято 30 вересня: як прийнято відзначати Вселенські бабські іменини На Русі це свято стали називати жіночими іменинами. Представниць прекрасної статі вітали з їх іменинами. Вважалося, що кожна жінка повинна якомога сильніше поплакати в цей день, щоб заздалегідь «виплакати всі біди».

Народні прикмети

  • Якщо на бабські іменини журавлі відправляються на південь, на Покров можна чекати морозу

Іменинники 30 вересня: Олександра, Віра, Дмитро, Зіновій, Іван, Ілля, Ірина, Любов, Мирон, Надія, Никодим, Павло, Серафим, Софія.

Дізнайтеся також прогноз погоди для України на найближчий тиждень. Синоптики розповіли, коли закінчаться дощі і знову потеплішає.

Share

Статьи по теме

Последние новости

    Realme C20 представлен официально

Realme C20 представлен официально

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

Polysad.com - Комнатные цветы и растения, садовые цветы и названия.
CZM.ua - Клиника лечения наркозависимости - ЦЗМ Украина.
Alt-center.com - Наркологическая клиника "Альт-центр".