Свято 7 серпня: народні прикмети і традиції в день святої Анни
Згідно століттями усталеної традиції 7 серпня Православна церква вшановує пам'ять святої Анни — матері Діви Марії, яка подарувала світові Ісуса Христа. По цьому дню судили про те, якою буде погода взимку.
Анна народилася в сім'ї християн. Коли дівчина стала дорослою, вона вийшла заміж за Іоакима. Довгий час Бог не давав Ганні і Іоакиму відчути радість батьківства. Одного разу подружжю з'явився ангел і повідомив радісну звістку, що скоро Анна народить дівчинку, яку має назвати Марією. Щасливі батьки так і вчинили.
У народі святу називали Ганною Літньою або Ганною Зимовказівницею. По погоді цього дня судили про те, якою буде майбутня зима.
В день святої Анни прийнято було готувати страви з картоплі. Люди звали в будинок гостей, влаштовували посиденьки за накритим «картопляним» столом. На святковий стіл ставили млинці, оладки, ватрушки з картоплі і ще багато різних смачних і ситних страв. У народі говорили, що з дня Ганни Літньої починаються холодні світанки.
Народні прикмети 7 серпня
- Прохолодне ранок обіцяло люту зиму, з морозами та хуртовинами.
- Який день буде до обіду, такою буде і зима до середини грудня.
- Ознакою холодної зими вважалося також поведінку мурах. Якщо працьовиті комахи раптом почали різко збільшувати розміри мурашника.
- Багато жолудів на дубах — до теплої зими.
- Зима буде сніжною, якщо 7 серпня пішов дощ.
Іменинники 7 серпня: Олександр, Ганна, Іраїда, Макар, Олімпіада.
Прочитайте також прогноз погоди на серпень 2020 від Наталки Діденко. Що прогнозує народний синоптик для України в останній місяць літа?