ПолiтДумка

Свято 7 серпня: народні прикмети і традиції в день святої Анни

07 августа
08:50 2020

Згідно століттями усталеної традиції 7 серпня Православна церква вшановує пам'ять святої Анни — матері Діви Марії, яка подарувала світові Ісуса Христа. По цьому дню судили про те, якою буде погода взимку.

Анна народилася в сім'ї християн. Коли дівчина стала дорослою, вона вийшла заміж за Іоакима. Довгий час Бог не давав Ганні і Іоакиму відчути радість батьківства. Одного разу подружжю з'явився ангел і повідомив радісну звістку, що скоро Анна народить дівчинку, яку має назвати Марією. Щасливі батьки так і вчинили.

У народі святу називали Ганною Літньою або Ганною Зимовказівницею. По погоді цього дня судили про те, якою буде майбутня зима.

В день святої Анни прийнято було готувати страви з картоплі. Люди звали в будинок гостей, влаштовували посиденьки за накритим «картопляним» столом. На святковий стіл ставили млинці, оладки, ватрушки з картоплі і ще багато різних смачних і ситних страв. Свято 7 серпня: народні прикмети і традиції в день святої Анни У народі говорили, що з дня Ганни Літньої починаються холодні світанки.

Народні прикмети 7 серпня

  • Прохолодне ранок обіцяло люту зиму, з морозами та хуртовинами.
  • Який день буде до обіду, такою буде і зима до середини грудня.
  • Ознакою холодної зими вважалося також поведінку мурах. Якщо працьовиті комахи раптом почали різко збільшувати розміри мурашника.
  • Багато жолудів на дубах — до теплої зими.
  • Зима буде сніжною, якщо 7 серпня пішов дощ.

Іменинники 7 серпня: Олександр, Ганна, Іраїда, Макар, Олімпіада.

Прочитайте також прогноз погоди на серпень 2020 від Наталки Діденко. Що прогнозує народний синоптик для України в останній місяць літа?

Share

Статьи по теме

Последние новости

Для світової продовольчої безпеки дуже важливо розблокувати порт в Одесі — Дуда

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

Polysad.com - Комнатные цветы и растения, садовые цветы и названия.
CZM.ua - Клиника лечения наркозависимости - ЦЗМ Украина.
Alt-center.com - Наркологическая клиника "Альт-центр".
UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY