Тарифи на електроенергію в Україні підвищувати передумали: що чекає українців до кінця осені
Вартість електроенергії для населення в Україні до кінця поточного року залишиться незмінною. У прес-службі Міністерства енергетики спростували інформацію про підвищення тарифів з 1 жовтня 2020 року, яка поширювалася в ЗМІ.
Тариф на світло для українців нібито повинен був вирости на вимогу МВФ, однак, інформація про це не відповідає дійсності. Незважаючи на складну соціально-економічну ситуацію, вартість електроенергії для населення до кінця поточного року буде залишатися незмінною, підтвердили в Кабміні.
Згідно з постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), від 26 лютого 2015 року, тарифи на електроенергію цієї осені будуть залишатися такими:
- до 100 кВт·год -0,9 коп. за кВт·год;
- понад 100 кВт·год — 1,68 грн за кВт·год.
За словами чиновників, тарифи для населення в Україні не переглядалася з 2017 року і на даний час є найнижчими в Європі. У той же час, тарифи для великих промислових підприємств можуть зрости. Основною причиною зростання вартості електроенергії для промислових споживачів в НКРЕКУ назвали перехресне субсидування між вартістю електроенергії для населення і непобутових споживачів. Причиною подорожчання є і зростання вартості первинного палива: вугілля і газу, без яких неможлива генерація електроенергії.
"Нафтогаз" в свою чергу передумав підвищувати в жовтні ціни на газ для населення в своєму тарифі "Річний". Користувачі можуть купити газ за ціною 5,24 гривень за кубометр, в той час як вартість свого місячного тарифу газова компанія збільшила вдвічі.
Нагадаємо, ціни на електроенергію для малих непобутових споживачів з 1 липня 2019 року виросли на 15-25% в залежності від регіону.