ПолiтДумка

У Білорусі на затриманих українців завели справу за масові заворушення

Август 13
15:48 2020

У Білорусі четвертий день тривають мітинги проти визнання результатів голосування на президентських виборах. У Мінську та інших містах масово затримують порушників правопорядку і організаторів протестів. Серед затриманих є і громадяни України. На двох з них 12 серпня правоохоронці завели справи за статтею про масові заворушення.

Йдеться про волонтерів благодійної організації "Схід SOS" Костянтині Рєуцькому і Євгенії Васильєві. Реуцький також є колишнім журналістом "Громадського". Їх затримали в Мінську. Зараз українцям загрожує покарання від 3 до 8 років ув'язнення.

Білоруська правозахисниця Тетяна Равьяку заявила, що волонтери не брали участі ні в яких протестах. Вони приїхали до Білорусі тільки в середу, щоб допомогти своїм білоруським колегам, у яких багато роботи. Українці пили каву, гуляли по місту, і раптово їх затримали.

"Вони прибули до нас в цей важкий час, щоб підтримати нас, тому що у правозахисників так прийнято. Ми точно так само відвідували Україну та інші країни в аналогічні часи", — пояснила правозахисниця.

Також відомо, що 12 серпня під час акцій протесту постраждав український фотокореспондент агентства Associated Press. З незначними медичними ушкодженнями його доставили в лікарню, і в той же день виписали. Ще 9 українців були затримані у Вітебську в зв'язку з "адміністративними правопорушеннями". Завдяки діям посольства України, затримані в короткі терміни були звільнені з-під варти.

Нагадаємо, під час зіткнень на одному з мітингів в Бресті силовикам довелося відкрити вогонь на ураження заради своєї ж безпеки.

Share

Статьи по теме

Последние новости

    В сети назвали самые нелепые подарки на день рождения

В сети назвали самые нелепые подарки на день рождения

Читать всю статью

Мы в соцсетях