У центрі уваги перемовин з Блінкеном були ситуація на Харківщині та Донеччині — Кулеба
У центрі уваги перемовин міністра закордонних справ Дмитра Кулеби з держсекретарем США Ентоні Блінкеном була ситуація на фронті у районі Харківщини та Донеччини і прискорення поставок озброєнь та боєприпасів для зриву наступальних планів Росії.
Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеби на спільній з державним секретарем США Ентоні Блінкеном пресконференції у Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Ми обговорили в буквальному сенсі всі питання… Безумовно, сьогодні, в центрі уваги були Харківщина та Донеччина — найбільш складні ділянки нашого фронту. Візит Тоні (Блінкена — ред.) — це також сигнал підтримки нашим захисникам: США поруч, допомога надходить, вона зробить наш спротив більш ефективним», — сказав Кулеба.
Він зауважив, що російський терор можна зупинити лише силою, рішучістю та швидкістю всієї коаліції партнерів, на чолі якої стоять США.
«Сьогодні сигнал і ключове питання, яке ми проговорювали, стосувалося не лише обсягу зброї та боєприпасів, які мають бути поставлені в Україну, а й швидкості цих постачань. Все має відбуватися швидко, зброя має надходити швидко, щоб ми мали можливість зірвати наступальні плани Росії в Україні і запобігти її агресивним планам проти решти Європи та євроатлантичної спільноти», — акцентував очільник МЗС.
Кулеба подякував США за виділення додаткового фінансування Україні. Він також вкотре наголосив на необхідності постачання в Україну додаткових ЗРК Рatriot.
«Ми предметно пройшлися буквально по кожній системі, яка є на горизонті, і яку можна привезти в Україну. Держсекретар працює з кожною відповідною країною і докладає великих зусиль для цього, і я йому за це вдячний», — зазначив Кулеба.
Він нагадав, що загалом нам терміново потрібні сім батарей, з них дві — «буквально на вчора» для захисту Харківщини.
«Місто Харків і вся Харківщина — це зараз точка (докладання — ред.) наших зусиль, щоб зробити життя харків’ян безпечнішим і втримати позиції на Харківщині під тиском росіян. Можливості передати нам ці ЗРК Рatriot є, ми всі наполегливо над цим працюємо, щоб це сталося якнайшвидше. Я радий, що ми поступово наближаємося до цієї мети, але це треба робити ще швидше», — наголосив очільник МЗС.
Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський під час зустрічі з державним секретарем Сполучених Штатів Ентоні Блінкеном наголосив, що Україні необхідні два ЗРК Patriot для захисту Харківщини.