У Гельсінській комісії закликали Байдена дозволити Польщі збивати російські ракети над Україною
Лідери Комісії з питань безпеки та співробітництва в Європі (Гельсінська комісія США) республіканець Джо Вілсон та демократ Стів Коен закликали президента Джо Байдена дозволити Польщі збивати російські ракети над Україною в межах самооборони.
Як повідомляє The Hill, про це йдеться у спільному листі конгресменів главі Білого дому, передає Укрінформ.
«Попри те, що Росія продовжує ескалацію через гібридну війну — порушення повітряного простору, атаки на критичну інфраструктуру та спроби дестабілізувати демократичні інститути — ми не наважувалися рішуче протистояти цим загрозам, дозволяючи Росії вести війну проти Альянсу з мінімальними наслідками. У цьому контексті прохання Польщі щодо перехоплення та збиття ракет над Україною є одночасно необхідним і терміновим як механізм підтримки України та захист передньої лінії кордонів НАТО», — йдеться у листі.
Законодавці пропонують збивати російські ракети у межах самооборони.
Міністр закордонних справ Польщі Радсолав Сікорський запропонував це у вересні в інтерв’ю Financial Times, зазначається у статті.
Держсекретар США Ентоні Блінкен тоді заявив, що це питання є частиною дискусій між союзниками по НАТО, водночас тодішній генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг відхилив цю пропозицію, заявивши, що це становить ризик для НАТО «стати частиною конфлікту».
Новий генсек Альянсу Марк Рютте, який став до виконання у жовтні, ще не коментував цього.
Комісія з питань безпеки та співробітництва в Європі, також відома як Гельсінська комісія США, — незалежна урядова агенція США, створена Конгресом у 1975 році для моніторингу та заохочення дотримання Гельсінських угод та інших зобов’язань Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ).
Як повідомлялося, за даними Оперативного командування ЗС Польщі, під час масованої атаки РФ на Україну 26 серпня один російський безпілотник залетів у Польщу з боку Червонограда Львівської області. Він перебував на радарах польської системи ППО близько пів години.
До цього під час ракетних обстрілів України повітряний простір РП кілька разів порушували російські ракети, зокрема у березні 2024 року.
Фото: Flickr