У МЗС назвали три головні засади для перемоги у війні з росією
Головні засади для перемоги України у розв’язаній росією війні залишаються незмінними: максимальний санкційний тиск, постачання необхідного озброєння та надання статусу кандидата на шляху до набуття повноцінного членства в ЄС.
Про це заявило Міністерство закордонних справ у коментарі до 100 днів з початку повномасштабного вторгнення рф на територію України, передає Укрінформ.
У зовнішньополітичному відомстві акцентували, що за 100 днів війни кремль так і не досягнув головної мети — підкорення України. Натомість росія стала найбільш підсанкційною державою у світі, а її діяльність в рамках міжнародних організацій та участь в міжнародних заходах суттєво обмежилася або припинилася.
«Щоб зупинити злочини росії проти українського народу, руйнування нашої економіки та шантаж всього світу голодом, послідовна підтримка України повинна продовжуватися і надалі… Головні засади для перемоги України залишаються незмінними: максимальний санкційний тиск, постачання необхідного озброєння та надання статусу кандидата на шляху до набуття повноцінного членства в ЄС», — наголосили в МЗС.
Українські дипломати підкреслили, що санкційний тиск має лише посилюватися, поки кремль не припинить розпочату ним війну і не понесе належне покарання за свої злочини, у тому числі у вигляді компенсацій за завдані руйнування та судових вироків для воєнних злочинців,
«путінський режим повинен втратити будь-який вплив у світі й можливості здійснювати зовнішню агресію, вести інформаційні та психологічні операції, поширювати корупцію та маніпулювати історією та культурою заради захисту своїх загарбницьких інтересів», — заявили у зовнішньополітичному відомстві.
МЗС також закликало міжнародну спільноту підтримати створення Спеціального трибуналу для розслідування злочину агресії рф проти України. «російські злочинці мають постати перед трибуналом так, як це було з керівництвом нацистської Німеччини», — переконані українські дипломати.
У МЗС висловили впевненість, що перемога України у війні стане поштовхом до оновлення загальної архітектури світової безпеки та створення дієвих механізмів, які б унеможливили повторення як російської, так і будь-якої іншої міжнародної агресії.
3 червня минає 100 днів відтоді, як російська федерація здійснила повномасштабне вторгнення в Україну. Цей акт агресії є неспровокованою війною постійного члена Ради безпеки ООН проти держави, однієї із засновниць Організації Об’єднаних Націй. Повномасштабне вторгнення стало продовженням загарбницьких дій рф, які вона розпочала ще 8 років тому, здійснивши окупацію Криму та частини територій Донецької та Луганської областей.
Щодня українські захисники ціною власного життя дають рішучу відсіч воєнній машині рф та виборюють свободу та мирне майбутнє для всього континенту.