ПолiтДумка

У НАТО назвали незворотнім процесом приєднання України

11 июля
00:29 2024

Члени Північноатлантичного альянсу назвали незворотнім приєднання України до НАТО та запевнили в підтримці нашої країни на шляху євроатлантичної інтеграції.

Про це йдеться в декларації саміту НАТО у Вашингтоні, оприлюдненій у середу, передає Укрінформ.

«У той час як Україна продовжує життєво важливі зусилля, ми надалі підтримуватимемо її на незворотному шляху до повної євроатлантичної інтеграції, включно з членством в НАТО»,- зазначається в документі.

При цьому вказується, що Україна має обирати сама, без зовнішнього втручання, як забезпечувати власну безпеку.

«Майбутнє України – в НАТО. Україна стає все більш сумісною та політично інтегрованою з Альянсом»,- акцентується в декларації.

Читайте також: Столтенберг: Підтримка України — не благодійність, це відповідає нашим безпековим інтересам

Країни НАТО вітають конкретний прогрес, якого наша Україна досягла після Вільнюського саміту у необхідних демократичних, економічних і безпекових реформах.

«Ми ще раз підтверджуємо, що зможемо надати Україні запрошення приєднатися до Альянсу, коли країни-члени погодяться, а умови будуть виконані», — зазначається в документі.

Це рішення, а також засідання Ради Україна — НАТО, яке має відбутися в четвер, у поєднанні з поточними зусиллями членів Альянсу, «є мостом до членства України в НАТО». Як заявили члени Альянсу, вони продовжать підтримувати прогрес України в плані оперативної сумісності, а також у запровадженні реформ у сфері демократії та сектору безпеки.

Читайте також: Аслунд чекає від НАТО спільних оборонних планів з Україною для її інтеграції з Альянсом

Як повідомляв Укрінформ, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що після завершення війни Україна має отримати достатні спроможності для стримування агресії з боку Росії, а також гарантії безпеки, кращою з яких є стаття 5 Вашингтонського договору. Тому кінцевою метою переговорів та дій у співробітництві з Україною є членство нашої держави в Альянсі, наголосив генсек НАТО.

Фото: Emerging Europe


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Заборона релігійних організацій, пов‘язаних з РФ: законопроєкт пройшов комітет Ради

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!