У НАТО вже бачать ефект від наданого Україні статусу Партнера
Заступник генерального секретаря НАТО Мірчі Джоане закликав українську сторону на повну використовувати статус Партнера з розширеними можливостями.
Як передає Укрінформ, про це він заявив в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна».
«Існують також питання ситуаційної обізнаності, обміну інформацією, що відбувається більш тісно, що також дуже важливо. Тому я вірю, що цей статус (Партнера з розширеними можливостями – ред.) багато чого дає. І я закликаю наших українських друзів повною мірою використовувати цей дуже важливий інструмент, який є в нашому розпорядженні», — сказав Джоане.
За його словами, цей новий статус дає такій країні-претендентці на членство в Альянсі, як Україна, доступ до більшої кількості навчань НАТО.
«І ми вже бачимо позитивний вплив нового статусу на навчання. Я думаю, що у нас є 11 навчань, які ми виконуємо разом, включаючи останнє — Sea Breeze, яке спільно очолювали Україна та США. У ньому брали участь 32 країни. Це масштабна трансформація», — зазначив він.
Джоане також підкреслив, що ніхто не має права диктувати своїм сусідам чи комусь іншому в Європі, яку долю їм обирати.
«Ніхто не має права диктувати своїм сусідам чи комусь іншому в Європі, яку долю їм обирати. Це те, що є сутністю того, хто ми є і що ми представляємо», — сказав Джоане.
За його словами, у НАТО підтримують вибір українців, які прагнуть зближення з Заходом.
«І якщо Україна обирає, народ України та керівництво України обирають йти до Західних інституцій, це те, що ми заохочуємо та підтримуємо», — зазначив він.
Як повідомляв Укрінформ, в Альянсі 12 червня 2020 року ухвалили рішення про надання Україні статусу члена Програми розширених можливостей НАТО (EOP).
НАТО запустило Програму розширених можливостей у 2014 році та долучило до неї п’ять країн: Швецію, Фінляндію, Австралію, Грузію та Йорданію. Програма покликана допомогти учасникам збільшити оперативну сумісність своїх військ з силами НАТО.
На інавгураційному саміті «Кримської платформи» Мірча Джоане заявив, що Альянс ніколи не визнає незаконної анексії Криму і закликав Росію повернути Україні контроль над півостровом.