ПолiтДумка

У Швейцарії на саміті мають підтримати Українську формулу миру — Ландсбергіс

27 мая
12:46 2024

Єдиним надійним шляхом для побудови стійкого та тривалого миру в Україні є завершення російської війни на основі Формули миру, запропонованої Президентом Зеленським, поява якихось альтернативних пропозицій могла б розглядатися як найгірший сценарій.

Про це у Брюсселі перед початком Ради міністрів ЄС із закордонних справ сказав керівник зовнішньополітичного відомства Литви Ґабріелюс Ландсбергіс, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Головна річ, яка не має трапитися (на мирній конференції у Швейцарії – ред.), — це поява якихось альтернативних мирних планів. Це саме те, чого ми хотіли б уникнути. Ми вже бачили спроби з боку Китаю разом із Бразилією запропоновувати, як вони це називають, «шлях вперед». Єдиний шлях вперед має виходити з України, яка є країною-жертвою та організатором. Тож є надія, що у Швейцарії більшість країн, що братимуть участь, поєднаються та підтримають Формулу миру Президента Зеленського і дозволять Україні рухатися у цьому напрямку. Найгіршим сценарієм була б поява альтернативних шляхів», — зазначив Ландсбергіс.

Читайте також: Україна сподівається підписати безпекову угоду з Японією до липневого саміту НАТО

Як повідомлялося, сьогодні у Брюсселі відбувається формальне засідання Ради міністрів ЄС із закордонних справ, головними питаннями якої є врегулювання кризи на Близькому Сході та реакція на чергову спробу ескалації у російській агресії проти України.

15-16 червня у Швейцарії відбудеться міжнародна мирна конференція з врегулювання в Україні. Лідери багатьох демократичних країн світу вже підтвердили участь у «саміті миру». Водночас Китай і Бразилія виступили із спільною заявою, в якій наполягають, що за столом переговорів мають сидіти «обидві сторони конфлікту».


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

ЄС і Україна сьогодні визначать рамки майбутніх переговорів про членство — Стефанішина

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!