У ЄС немає втоми від України — єврокомісарка
У Європейському Союзі не спостерігається скорочення бюджету гуманітарної допомоги Україні, але міжнародному співтовариству необхідно нагадувати, що події, які відбуваються в Україні, стосуються усіх, адже країни Заходу також є цілями РФ.
Про це в інтерв’ю Укрінформу сказала єврокомісарка з питань рівності, готовності та врегулювання кризових ситуацій Аджа Лябіб.
«Жодного скорочення (гуманітарного бюджету для України,- ред.) саме в ЄС немає, навпаки», — повідомила Лябіб, нагадавши про новий пакет гуманітарної підтримки у розмірі 148 мільйонів євро, про який оголосила Європейська комісія 13 січня.
«Це вдвічі більше, ніж ми мали минулого року. І це багато значить. Це означає, що ми не збираємося кидати Україну. Втоми від України немає. І найкращий спосіб зацікавити міжнародне співтовариство – нагадати їм, що те, що відбувається в Україні, також стосується їх усіх. Так, ви зараз на передовій, але ми також є цілями Росії», — заявила єврокомісарка.
«Звичайно, поки ми стикаємося лише з гібридними загрозами, ваші солдати фактично воюють на полі бою, борючись за цінності Європейського Союзу. Я ось побувала на Майдані. Я добре знаю бажання українського народу бути частиною Європейського Союзу, його тверде бажання жити в демократичній країні. Це одна з базових українських цінностей. Ваші люди хочуть йти цим шляхом», — підкреслила чиновниця.
Поділившись позитивним враженням від темпів прогресу, якого Україна досягла на шляху вступу до ЄС, вона нагадала, що «саме ми розпочали ці переговори під час головування Бельгії в Раді міністрів ЄС, коли я була міністром закордонних справ Бельгії».
«І я пам’ятаю той історичний день, коли нам вдалося, тому що відкриття переговорів про вступ було дуже складним питанням. Зрештою, ваша країна настільки велика, в тому числі з погляду демографії, але вона водночас пропонує ЄС стільки можливостей», — визнала єврокомісарка.
Як повідомляв Укрінформ, з початку російського вторгнення Євросоюз здійснює в Україні найбільшу в історії гуманітарну операцію з використанням Механізму цивільного захисту ЄС. Завдяки таким зусиллям в Україну були доставлені понад 150 тис. тонн гуманітарних вантажів. ЄС також використовує власні запаси за програмою цивільного захисту rescEU, включаючи надання Україні генераторів, медичного обладнання, тимчасових укриттів та обладнання для відновлення водоочисних станцій.