ПолiтДумка

У Європі вважають, що мовчання з приводу ув’язнення Тимошенко є злочинним

Октябрь 14
13:16 2012

Середа, 12 жовтня 2011, 21:45

Співдоповідачка ПАРЄ по Україні Майліс Репс вважає ув’язнення Тимошенко неприйнятним. За її словами, семирічний термін ув’язнення для колишнього Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко є неприйнятним, а українська судова система потребує негайного реформування.

«Це – чітка ознака того, що Україні необхідно реформувати свою судову систему та кримінальне законодавство», — сказала Репс в інтерв’ю Естонській громадській телерадіомовній корпорації, яке цитує сайт БЮТ.

Співдоповідачка ПАРЄ вимагає, аби українська влада декриміналізувала свої політичні вироки. За даними БЮТ, Репс разом з Марієттою де Пурбе-Лундін, яка також є доповідачем ПАРЄ по Україні, відвідають Україну у листопаді. Під час свого візиту вони мають намір зустрітись як з Юлією Тимошенко, так і з чинним президентом Віктором Януковичем.

«Ми сподіваємось, що якщо вони виконають вимоги, які ми їм поставили справа Тимошенко буде переглянута негайно», — сказала Майліс Репс.

Комітет Міністрів Ради Європи також висловив глибоке занепокоєння щодо судового процесу проти Юлії Тимошенко та вироку суду, яким було засуджено Тимошенко до 7 років ув’язнення, а також триваючими судовими процесами проти інших публічних діячів України, «які справляють враження вибіркового та політично-вмотивованого правосуддя», цитує повідомлення Ради Європи сайт БЮТ.

Комітет звернувся з проханням до Генерального Секретаря Торбйорна Ягланда довести до відома української влади занепокоєння організації, а також попросила його продовжити діалог з владою щодо шляхів розвитку незалежної судової системи та запровадження законодавчих рамок у відповідності до стандартів Ради Європи.

«Нещодавно ухвалений План дій для України, включаючи надання експертної допомоги Ради Європи, можуть створити рамки для збільшення зусиль щодо зміцнення демократичних інституцій та верховенства права в Україні», — зазначають у Комітеті Міністрів Ради Європи.

Крім цього, Генеральний секретар Союзу за Народний Рух (UMP) — правлячої партії у Франції — Жан-Франсуа Копе висловлює своє розчарування вироком Юлії Тимошенко.

За даними БЮТівців, генеральний секретар UMP нагадує, що не у його звичках критикувати рішення суду, особливо ті, які стосуються іноземної юрисдикції, однак він мовчати не може.

«Тим не менш, у даному випадку мовчання було б злочинним, адже тут були знехтувані права на справедливий суд», — наголосив він.

«Необхідне зміцнення відносин між Україною та Європою не повинно обмежуватись лише економічними аспектами. Європа побудована на базі цінностей, однією з основних серед яких є незалежність судової системи. Це повинно мати серйозні наслідки для української влади», — цитує Жан-Франсуа Копе сайт БЮТ.

Share

Статьи по теме

Последние новости

    Apple, Google и Mozilla улучшат приватность в своих браузерах

Apple, Google и Mozilla улучшат приватность в своих браузерах

Читать всю статью

Мы в соцсетях