ПолiтДумка

Угода між США і Україною має бути win-win для обох народів — Зеленський

24 февраля
03:11 2025

Угода між Сполученими Штатами Америки і Україною має бути win-win для народів обох держав.

Таку думку висловив під час пресконференції Президент Володимир Зеленський, передає кореспондент Укрінформу.

«У стратегічних партнерів має бути бажання підписувати угоду. Угода має Сполученим Штатам Америки (давати – ред.)… бачити, що вони не просто дають гроші, Україні – що вони отримують ці гроші і можуть підняти економіку… Хочеться, щоб угода між нами і партнерами була без скандалу, а навпаки – була win-win для наших народів. Або для американського бізнесу і для нашого бізнесу і народу», — сказав Зеленський.

Він вважає, що ось таку угоду потрібно підписувати — щоб це були і захист, і щоб отримати задоволення від партнерських відносин. «Бо то вже не є партнерство, якщо немає задоволення», — зазначив Президент.

«Я так розумію логіку цієї угоди, до початку всіх цих серій угод – а щоб щось нове було, потрібно розуміти, як нове ви будете віддавати. І тому я ж так і реагую на старі борги, якщо це про нове. Ми готові проговорити формат, що ми отримаємо і як ми віддаємо. Готові це проговорити у цій угоді», — заявив Зеленський.

Глава Української держави нагадав, що раніше він у Мюнхені зустрічався з віцепрезидентом США Джеєм Ді Венсом: «І ми говорили з ним (про те, що – ред.), якщо ви хочете там бачити цифри або відсотки тощо, у будь-якому випадку, потрібно дивитися на наші закони. Але ми вважаємо, що потрібна буде ратифікація парламентом України, можна підписати, а потім ратифікувати. Тобто … ми б дуже хотіли зустрітися з президентом Трампом, поставити крапки на цій угоді, міністри підписали б, парламент ратифікував і всі були б щасливі».

На думку Президента, потрібно «трішки один одному назустріч до щастя (іти – ред.), бо коли один із двох щасливий – це не дуже щаслива сім’я виходить».

«І що стосується того, чи не будуть парламентарі на цьому гратися – та хай граються. Це ж серйозні речі, мені здається, не іграшки. У нас війна, нам потрібне партнерство, потрібна допомога, але — не втрачаючи гідності, незалежності», — сказав Зеленський.

Читайте також: Зеленський — про ліцензії на рідкісноземельні копалини: Бізнес, який цим займається, будемо захищати

Пізніше він додав, що в угоді зі США щодо рідкісноземельних копалин Україна готова бути рівноправним партнером, а не боржником.

За словами Зеленського, у випадку, якщо угода передбачатиме створення фонду 50 на 50, Сполучені Штати Америки зможуть вкладати в цей фонд як інвествнесок допомогу Україні, Україна ж, зі свого боку, може вкладати в цей фонд прибуток від своїх підприємств.

«Там фонд був написаний стовідсотковий, але якщо там буде фонд 50 на 50, наприклад. Де ми візьмемо гроші? Якщо Сполучені Штати Америки будуть вкладати допомогу нам, як інвествнесок, то ми будемо з нашого боку також вкладати. А ми можемо вкладати від наших підприємств прибуток в цей фонд. Але це тоді 50 на 50. Я вважаю, що це чесно», — сказав Зеленський.

Також, за його словами, Україна може вкладати в цей фонд кошти від заморожених російських активів.

«Я вважаю — це наші гроші. Саме наші, не з партнерами, а суто українські гроші. І це може дійсно допомогти. Чому я кажу, що це може допомогти? Тому що це може бути швидке інвестування. От, наприклад, якщо від ліцензії сьогодні передавати гроші в фонд, то знаєте скільки ми отримуємо? Десь 60 млрд грн, десь біля 2 млрд доларів на рік. Тобто ви розумієте, чому я не міг визнати борг? Якщо би ви взяли 500 млрд доларів (ця сума звучала як оцінка «боргу» України — ред.) і повертали щорічно по 2 млрд, тобто це 250 років просто заповнювати цей фонд», — пояснив Зеленський.

Також, як додав Зеленський, США, як інвестиції в фонд можуть надати відповідну зброю для захисту.

«Ми можемо розраховувати, що це також інвестування. Наприклад, Patriot… Нам потрібно ще 20 систем Patriot. І 20 Patriot — це точно 30-35 млрд доларів. Якщо Сполучені Штати мені дадуть 35 млрд Patriot-ами, ми будемо вважати, що вони вклались, інвестували 35 млрд (доларів). І ми тоді з нашого боку готові будемо вкладати 35 млрд. «, — сказав Зеленський.

Натомість, як зазначив глава держави, для того, щоб розуміти задум Сполучених Штатів і як ця угода може бути гарантіями безпеки з точки зору США, необхідні зустріч і обговорення цього питання.

Читайте також: В угоді про надра мають бути гарантії безпеки від США — Зеленський

ʼ»Для цього нам потрібно зустрітись і проговорити це. Вважаю, що ця зустріч повинна бути справедливою, а значить до зустрічі Трампа з Путіним», — сказав Зеленський.

Раніше ЗМІ інформували, що проєкт угоди між США та Україною щодо рідкісноземельних мінералів та інших природних ресурсів, запропонований адміністрацією Трампа, не прийняв би жоден президент, і що нова редакція проєкту є жорсткішою за попередню.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Посол Британії запевнив українців у незмінній підтримці Сполученого Королівства

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!