ПолiтДумка

Україна буде захищатись від РФ, навіть якщо Захід «похитнеться» – Кулеба

31 декабря
20:36 2021

Україна і далі захищатиметься від російської агресії, навіть якщо Захід обере політику умиротворення щодо РФ.

Про це заявив у Твіттері міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, передає Укрінформ.

«Україна вже майже вісім років захищається від російської агресії, що триває. Попри те, що не є членом НАТО. Ми здатні захищатися. Якщо Захід похитнеться та обере умиротворення, ми все одно будемо захищати себе, своє право на існування і власне майбутнє», — написав глава МЗС.

Як повідомлялося, 17 грудня МЗС РФ опублікувало проєкти договорів Росії з НАТО та США про так звані «гарантії безпеки», яких Кремль вимагає від Альянсу та Вашингтона. Росія пропонує країнам НАТО взяти на себе «юридично оформлені» зобов’язання, які унеможливлять розширення НАТО, у тому числі приєднання України, а також інших держав.

Крім того, Москва пропонує відмовитися «від ведення якоїсь військової діяльності на території України, а також інших держав Східної Європи, Закавказзя та Центральної Азії», тобто — на території пострадянських країн.

Раніше Державний департамент США підтвердив проведення протягом 10-13 січня серії переговорів з російською стороною щодо ситуації навколо України. Зокрема, заплановані обговорення як у двосторонньому форматі в межах діалогу США-Росія щодо стратегічної стабільності, так і в багатосторонньому – у Раді Росія-НАТО, а також у Постійній раді ОБСЄ.

При цьому президент США Джо Байден 30 грудня у телефонній розмові з Володимиром Путіним попередив про запровадження масштабних санкцій економічного, фінансового та політичного плану в разі подальшої ескалації ситуації навколо України.

Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров в інтерв’ю 31 грудня заявив, що проєкти договорів зі США та НАТО мають стати основою нової системи безпеки в Європі, включно з контролем над озброєннями.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

як управляють арештованим стратегічним майном

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!