ПолiтДумка

Україна демонструє прогрес у протидії корупції, але потрібно більше зусиль — GRECO

20 февраля
19:12 2025

Антикорупційна група Ради Європи (GRECO) визнає тверду прихильність, продемонстровану Україною, щодо роботи з протидії корупції у надзвичайно складний для цієї держави час та відзначає, що Україна задовільно виконала 18 з 31 рекомендацій щодо запобігання корупції стосовно народних депутатів, суддів та прокурорів.

Про це ідеться у доповненні до Другого звіту GRECO, який надає оцінку виконанню рекомендацій, що залишилися нереалізованими з часу ухвалення попереднього, повідомляє Укрінформ.

«Антикорупційна група РЄ розуміє і цінує, що українська влада прагне зберегти і підвищити стійкість країни в боротьбі з корупцією в умовах повномасштабної збройної агресії з боку РФ. Країна продовжує функціонувати в умовах воєнного стану, а отже, змушена коригувати свої пріоритети», — відзначається у документі.

Він, зокрема, високо оцінює своєчасне подання Україною інформації до GRECO, а також досягнутий прогрес.

«Україна задовільно виконала 18 із 31 рекомендації, що містяться в Звіті про результати четвертого раунду оцінювання. Із решти рекомендацій 11 були виконані частково, а дві не були виконані», — повідомляє антикорупційний орган РЄ.

Зокрема, GRECO зафіксувала прогрес у виконанні своїх рекомендацій щодо забезпечення ефективного нагляду за дотриманням вимог до фінансових декларацій, регулювання взаємодії парламентаріїв з лобістами, впорядкування процесу призначення суддів та пов’язаних з ними органів.

«Що стосується судової влади, то помітного прогресу було досягнуто у призначенні членів Вищої ради правосуддя (ВРП) та Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС). Оскільки ВККС тепер має достатню кількість членів, щоб відновити свою роботу як колегіальний орган, вона призначила повний склад Громадської ради доброчесності (ГРД). Своєю чергою, роль ГРД була посилена і буде розширена на державному рівні», — відзначають доповідачі.

Дві рекомендації, які залишаються невиконаними українською владою, стосуються прокуратури, а саме:

— GRECO рекомендувала запровадити систему випадкового розподілу справ прокурорам на основі заздалегідь встановлених чітких і об’єктивних критеріїв, зокрема критерію спеціалізації, які убезпечать систему від усіх можливих зловживань.

— GRECO рекомендувала надати чіткіші формулювання дисциплінарних проступків прокурорів і дотримання ними етичних норм та розширити перелік доступних дисциплінарних стягнень.

Читайте також: Факти корупції в енергетиці є, але вони мають індивідуальний характер — Галущенко

GRECO закликає українську владу вжити подальших заходів з метою виконання 13 невиконаних рекомендацій та надати звіт про прогрес у виконанні до 30 листопада 2025 року.

Нагадаємо, Група держав проти корупції (GRECO) була створена у 1999 році Радою Європи для моніторингу дотримання державами антикорупційних стандартів організації. Її метою є підвищення спроможності країн-членів боротися з корупцією шляхом моніторингу дотримання ними стандартів та процесу взаємного оцінювання. До групи зараз входять 49 держав, Україна приєдналась до неї у 2006 році.

Як повідомляв Укрінформ, Україна прозвітувала про виконання антикорупційних рекомендацій GRECO щодо депутатів, суддів і прокурорів.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Чеснок: мощные лекарственные свойства — health info

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!