ПолiтДумка

Україна і Канада створили міжнародну коаліцію з повернення українських дітей

02 февраля
21:35 2024

Міжнародна коаліція за повернення українських дітей, у якій співголовують Україна та Канада, розпочала роботу та представила на засіданні в Києві Рамковий документ своєї діяльності.

Про це повідомляє пресслужба Офісу Президента, передає Укрінформ.

На початку засідання керівник ОП Андрій Єрмак подякував Канаді та особисто міністру закордонних справ Канади Мелані Жолі за лідерство у створенні Міжнародної коаліції за повернення українських дітей.

Він наголосив, що сьогодні світ турбується про долю заручників Кремля, багато країн і міжнародних організацій висловили готовність допомогти Україні повернути депортованих і вимушено переміщених дітей.

«Повернення вкрадених дітей є основою плану дій Bring Kids Back UA, який ініціював Президент України Володимир Зеленський. Це також є ключовим елементом пункту четвертого Української формули миру «Звільнення полонених і депортованих осіб», – зазначив Єрмак.

Керівник ОП повідомив, що Україна і Канада спільно підготували Рамковий документ Міжнародної коаліції за повернення українських дітей, який визначає її мандат, цілі, керівні принципи та напрями діяльності.

Читайте також: Шмигаль обговорив із главою МЗС Канади повернення викрадених Росією українських дітей

У ньому також пояснюється, що передбачає членство в коаліції, та окреслюються шляхи, як країни можуть брати участь у її роботі. Зокрема, кожна держава самостійно може визначити сфери, у яких хоче діяти, або навіть узяти на себе лідерство з огляду на свій досвід, експертизу та ресурси.

За словами Єрмака, коаліція зосередиться на координації спільних зусиль, обміні інформацією, зокрема на рівні розвідок, для покращення розуміння та реагування на злочинні дії Росії, об’єднанні можливостей України, держав-партнерів та міжнародних організацій для підтримки цілей коаліції, активізації та координації дій, спрямованих на міцну спільну адвокацію та комунікацію.

Відсьогодні коаліція фокусуватиметься на сприянні поверненню українських дітей, зокрема виявленні місцеперебування незаконно депортованих і примусово переміщених юних громадян України, розробці механізмів їх повернення, участі у відповідних дипломатичних переговорах. У її фокусі також будуть питання підготовки та видачі документів для встановлення особи дітей і членів їх сімей, зокрема необхідних для переміщення через кордон і, відповідно, фізичного повернення дітей в Україну.

Важливою також є підтримка дітей після повернення, сприяння возз’єднанню дітей з рідними або розміщенню в сімейних формах виховання, надання необхідної реабілітаційної допомоги.

Ще одним ключовим питанням є забезпечення доступу до правосуддя для дітей – жертв і свідків злочинів, притягнення винних в організації незаконних дій щодо українських дітей до юридичної відповідальності.

Зі свого боку міністр закордонних справ Канади наголосила, що необхідно зробити все можливе для повернення та захисту незаконно депортованих і примусово переміщених українських дітей на батьківщину.

«Я дуже рада, що Канада разом з Україною запускає Міжнародну коаліцію за повернення українських дітей. Наша мета полягає в тому, щоб переконатися, що ми захищаємо кожну дитину. Ми допоможемо Україні працювати з багатьма країнами з коаліції, включно з державами Глобального Півдня. Залучатимемо для цього країни-партнери, експертів, громадянське суспільство», – сказала Мелані Жолі.

Читайте також: Єрмак — про злочини РФ щодо українських дітей: Кількість страждань безпрецедентна

Вона наголосила на неприпустимості будь-яким чином використовувати дітей як інструмент під час війни. Глава МЗС Канади була вражена розповіддю хлопця з Харківщини Сергія Чередниченка, якого примусово депортували до РФ після початку повномасштабної війни. Він розповів учасникам засідання свою історію.

Єрмак подякував усім державам, які приєдналися до Міжнародної коаліції з повернення українських дітей. Він також висловив подяку Катару та Ватикану, які весь цей час допомагали Україні повертати депортованих дітей.

«Наша кінцева мета залишається незмінною – зробити все можливе, щоб прискорити безпечне повернення викрадених РФ українських дітей», – наголосив керівник ОП.

До та під час сьогоднішнього засідання Міжнародної коаліції за повернення українських дітей офіційно приєдналися ще шість держав: Бельгія, Велика Британія, Данія, Коста-Рика, Нідерланди та Німеччина. Загальна кількість країн – учасниць коаліції на сьогодні становить 28.

Як повідомляв Укрінформ, міністр закордонних справ Канади Мелані Жолі прибула до Києва 2 лютого.

Фото: ОП


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Астон Вилла теряет ключевого защитника и очки в матче с Вест Хэм

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!