ПолiтДумка

Україна і Литва домовилися координувати політику стосовно Білоруської АЕС

19 марта
07:27 2021

Президенти Литви і України домовилися координувати політику в галузі енергетики, особливо щодо Білоруської атомної електростанції.

Про це глава Литовської держави Гітанас Науседа заявив на спільному з українським колегою Володимиром Зеленським брифінгу в Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Науседа зазначив, що і Литва, і Україна прагнуть здобути енергетичну незалежність.

«Ми домовилися скоординувати нашу політику і синхронізацію, особливо стосовно небезпечної Білоруської атомної електростанції. Ми підгримуємо політику України не купувати електроенергію з небезпечної електростанції, і ця наша солідарність долучається до зменшення загроз енергетичної небезпеки», — сказав Науседа.

Він додав, що сьогодні разом з ним в Україну прибула «половина Кабінету міністрів Литви», щоб запевнити українську сторону у прагненні зміцнити двосторонні відносини у сферах безпеки, охорони довкілля та енергетики.

Як повідомляв Укрінформ, 23 лютого під час візиту в Україну міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс висловив занепокоєння тим, що білоруська електроенергія потрапляє на український ринок, і це може сприяти розвитку Білоруської АЕС.

Читайте також: Зеленський і Науседа підписали декларацію про європейську перспективу України

У відповідь на це очільник МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що від’єднання української електромережі від білоруської і російської і приєднання до європейської, яке має відбутися до кінця 2023 року, сприятиме енергетичній безпеці України, Європи загалом і Литви зокрема.

Share

Статьи по теме

Последние новости

Європерспектива і не тільки: Україна й Хорватія підписали п’ять документів

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

Polysad.com - Комнатные цветы и растения, садовые цветы и названия.
CZM.ua - Клиника лечения наркозависимости - ЦЗМ Украина.
Alt-center.com - Наркологическая клиника "Альт-центр".
UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY