ПолiтДумка

Україна може вийти ще з двох угод СНД

17 марта
20:07 2021

Комітет Верховної Ради з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва рекомендує ВР підтримати два урядових законопроєкти щодо виходу України з двох угод в рамках СНД.

Про це в коментарі Укрінформу сказала заступник голови комітету Марина Бардіна.

«Так, рекомендували Верховній Раді підтримати», — зазначила депутат.

Йдеться про проєкти законів за реєстраційними номерами 0085 «про вихід з Угоди про основні напрями співробітництва держав — учасниць Співдружності Незалежних Держав в галузі захисту прав споживачів», а також №0088 «про вихід з Угоди про співробітництво у сфері правової охорони й захисту інтелектуальної власності та створення Міждержавної ради з питань правової охорони й захисту інтелектуальної власності».

Говорячи про зареєстрований напередодні законопроєкт щодо денонсації Харківських угод, Бардіна нагадала, що Росія ще в 2014 році денонсувала їх в односторонньому порядку і тому документ не є чинним.

Читайте також: Україна на третину скоротила імпорт з Росії та країн СНД

Як відомо, принципове рішення про вихід України з СНД було ухвалене у березні 2014 році. У 2019 році Україна остаточно завершила процедуру виходу з координаційних органів СНД.

19 травня 2018 року Президент Петро Порошенко підписав указ «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України 2 травня 2018 року «Про припинення дії для України окремих міжнародних договорів, укладених в рамках Співдружності Незалежних Держав», яке передбачає поступове припинення для України дій угод в рамках співдружності.

23 січня 2019 року Кабмін ухвалив рішення про припинення для України дії трьох угод з економічного співробітництва, укладених в рамках СНД: Угоди про міждержавний обмін економічною інформацією, Угоди про обмін інформацією в галузі зовнішньоекономічної діяльності та Угоди про співробітництво в галузі зовнішньоекономічної діяльності. А 30 січня Україна вийшла з угоди, яка визначає загальні умови постачання товарів між державами-учасниками СНД. Цей процес досі триває.

Share

Статьи по теме

Последние новости

На Львівщині затримали двох поціновувачок Путіна з «Однокласників»

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

Polysad.com - Комнатные цветы и растения, садовые цветы и названия.
CZM.ua - Клиника лечения наркозависимости - ЦЗМ Украина.
Alt-center.com - Наркологическая клиника "Альт-центр".
UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY