ПолiтДумка

Україна повторно звернулася до Ірану у справі про збиття літака МАУ – Венедіктова

22 октября
11:37 2021

Офіс генерального прокурора знову звернувся до Ірану щодо ознайомлення з матеріалами справи про збиття українського літака під Тегераном.

Як передає Укрінформ, про це генеральний прокурор Ірина Венедіктова повідомила у Фейсбуці.

За її словами, «за 2,5 місяці – другі роковини збиття українського літака під Тегераном, де загинуло 176 осіб. Двоє з них – дружина і 9-річна донька канадця іранського походження Хамеда Есмаїліона – президента Асоціації родин жертв рейсу PS752. Разом із помічником посла Канади в Україні Мавурнiн Мунi він побував із візитом в Офісі генпрокурора».

Венедіктова повідомила, що висловила співчуття втратам Канади, яка є другою за кількістю загиблих громадян після іранців, «і пану Хамеду, який об’єднав сім’ї потерпілих у скорботі і боротьбі за справедливість, яка є і нашою метою».

Читайте також: Ірану не вдасться уникнути виплати компенсацій за збиття літака МАУЄнін

Україна проводить досудове розслідування «в умовах екстериторіальності, без доступу до обломків літака, ключових свідків та підозрюваних. Шкода, що постраждалі країни відмовились від створення спільної слідчої групи, що полегшило б та пришвидшило досудове розслідування. Втім, Канада є нашим найбільшим партнером в цій справі і всіляко сприяє встановленню істини», — зауважила генпрокурор.

Як наголосила Венедіктова, «одним з інструментів, який ми активно реалізуємо у ході слідства, – запити про міжнародну правову допомогу, яких загалом ми відправили 24. Водночас строки їх виконання в умовах світової пандемії занадто тривалі. Іранська ж сторона так і не надала повних відповідей на українські запити про міжнародну правову допомогу, а останній з них взагалі залишила без реагування».

В Ірані, заявила генпрокурор, «своя кваліфікація події та своя справа, до матеріалів якої ми не маємо доступу. У цьому році Іран заявив про передачу своєї справи щодо 10 підозрюваних осіб до суду, проте відомості щодо них ретельно приховуються. В україно-іранських переговорах ми чули пропозиції від іранської сторони про можливі форми співпраці, які так і залишилися обіцянками».

Читайте також: Звіт Канади про катастрофу літака МАУ підтверджує відповідальність ІрануМЗС України

Як нагадала Венедіктова, за результатами третього раунду переговорів, які відбулися на початку червня 2021 року в Києві, українська сторона погодилася на пропозицію іранської ознайомитися з матеріалами кримінальної справи в судових органах Ірану та на можливість українським представникам бути присутніми під час судового процесу в Ірані без права голосу.

Одразу ж після переговорів Офіс генпрокурора скерував лист щодо узгодження в робочому порядку всіх процедур, але через 4 місяці жодної відповіді від компетентних органів Ірану так і не отримано, наголосила вона.

«Анонсування іранською стороною направлення справи до суду, за результатами закритого для постраждалих країн слідства, та ненадання доступу до матеріалів українським прокурорам, свідчить про порушення міжнародних зобов’язань», — переконана Венедіктова.

Читайте також: Авіатроща МАУ: Канада готова довести справу до Міжнародного судуЗМІ

Вона повідомила, що Офіс генпрокурора у жовтні знову звернувся до компетентних органів Ісламської Республіки Іран, щоб отримати відповіді та вирішити питання щодо ознайомлення українських прокурорів з матеріалами іранської справи.

«Наприкінці нашої зустрічі президент Асоціації родин жертв рейсу PS752 Хамед Есмаїліон сказав, що 22 місяці без рідних – це місяці болю і страждань, сліз і надії на справедливість. І ми разом маємо зробити все, щоб забезпечити правосуддя в цій справі», — додала генпрокурор.

Як повідомляв Укрінформ, 8 січня 2020 року в Ірані був збитий літак авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України», який виконував рейс PS752 за маршрутом Тегеран — Київ. На борту перебували громадяни шести країн: Ірану, Канади, України, Швеції, Афганістану та Великої Британії. Усі 176 осіб загинули.

Іранська влада 11 січня, після кількох днів заперечень, визнала, що український літак був помилково збитий зенітно-ракетним комплексом протиповітряної оборони.

Україна і Канада домовились тісно співпрацювати з метою отримання від Ірану належних компенсацій родичами жертв авіакатастрофи.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Челси потерял Энцо Фернандеса до конца сезона

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!