Україна прагне гарантій безпеки, поки не стане повноправним членом НАТО — Стефанчук
Україна прагне отримати гарантії безпеки допоки не стане повноправним членом Організації Північноатлантичного договору.
Як передає Укрінформ, про це Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук повідомляє у Фейсбуці.
“Я дуже сподіваюся, що саміт НАТО у Вільнюсі буде історичним. Історичним для України. Ми прагнемо, аби Україну запросили до НАТО. І прагнемо отримати гарантії безпеки допоки Україна не стане повноправним членом Альянсу”, — заявив він.
Також Стефанчук нагадав, що 30 вересня минулого року Україна подала заявку на прискорений вступ до НАТО. Заявку підписали Голова ВРУ разом з Президентом України Володимиром Зеленським і Премʼєр-міністром Денисом Шмигалем.
За словами спікера, з того часу проведено величезну дипломатичну роботу на всіх рівнях: президентському, парламентському та урядовому.
10 квітня цього року український Парламент звернувся до парламентів країн-членів НАТО із закликом підтримати наше членство в Альянсі.
“І я дякую Сеймасу Литви, Сенату Польщі, Сейму Польщі, Рійґікогу Естонії, ПА НАТО, Сенату Чехії, Саеймі Латвії, Європейському Парламенту, ПАРЄ, Народним зборам Болгарії за прийняття відповідних заяв”, — заявив Стефанчук.
За словами Стефанчука, починаючи з 10 квітня цього року, він провів 90 двосторонніх зустрічей на різних майданчиках та 15 телефонних розмов із єдиним закликом — підтримати поступ України в НАТО.
Також велику роботу провели заступники Голови Верховної Ради, голови комітетів, українські делегації та багато депутатів.
“Це парламентський трек, міжпарламентська дипломатія. Але це тільки частина нашої спільної роботи. Яка неодмінно призведе до спільного успіху”, — додав він.
Як повідомлялося, 11-12 липня у Вільнюсі відбудеться саміт НАТО, під час якого Україна хоче отримати чіткі гарантії безпеки та зрозумілу перспективу членства в Альянсі.
Наразі вже 23 країни підписали спільну з Україною заяву про підтримку вступу до НАТО. Україну підтримали Болгарія, Бельгія, Данія, Естонія, Італія, Ісландія, Іспанія, Канада, Латвія, Литва, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Фінляндія, Франція, Чехія, Чорногорія та Швеція.