Україна розраховує на підтримку Китаю у Радбезі ООН — Сибіга
Україна розраховує на підтримку Китаю з огляду на його роль у Раді Безпеки ООН та майбутнє головування в цьому органі, де Україна ближчим часом ініціюватиме скликання засідання та резолюцію до 3-х роковин початку повномасштабної війни.
Про це в коментарі Укрінформу розповів міністр закордонних справ України Андрій Сибіга за результатами своєї зустрічі на полях Мюнхенської безпекової конференції з міністром закордонних справ Китаю Ван Ї.
Українська сторона підтвердила свою позицію щодо досягнення справедливого всеосяжного миру для України, відзначив Сибіга.
«Ми повідомили чіткі, тверді позиції української сторони — нічого про Україну без України. І для нас важливо, щоб Китай також відігравав у цьому процесі свою роль, яка надзвичайно важлива. Зокрема, враховуючи те, що Китай цього місяця головує в Раді Безпеки ООН. Україна, безумовно, ініціюватиме спеціальне засідання ООН, яке буде приурочене третім роковинам початку брутальної російської агресії. І ми будемо також ініціювати резолюцію ООН», — розповів Сибіга про плани.
![](https://static.ukrinform.com/photos/2025_02/1739651174-438.jpeg)
Українська делегація поінформувала китайських колег про нанесення удару російським дроном по саркофагу Чорнобильської АЕС. Це створює ризики ядерного інциденту глобального масштабу, підкреслив міністр. За його словами, роль Китаю у забезпеченні глобальної ядерної безпеки надзвичайно важлива, і Україна розраховує на підтримку китайської сторони в цьому чутливому питанні.
Сибіга назвав зустріч «надзвичайно продуктивною і важливою».
Українська сторона подякувала Китаю за непохитну підтримку територіальної цілісності та суверенітету України, що є для нас надзвичайно важливим.
![](https://static.ukrinform.com/photos/2025_02/1739653132-336.jpeg)
«Китай залишається для України найбільш торговельним партнером», — зауважив міністр.
Він зазначив, що є «пряма зацікавленість» Китаю у поверненні свободи судноплавства в Чорному морі.
Сторони обговорили весь спектр поточних двосторонніх питань.
Сибіга запросив китайського колегу відвідати Україну та висловив сподівання на продовження продуктивних контактів з китайською стороною.
Як повідомлялося, у Мюнхені триває щорічна безпекова конференція за участю світових лідерів і політиків, представників наукових кіл і громадськості, які обговорюють найбільш гострі та актуальні проблеми світової стабільності та безпеки.