Україна розширює географію антивоєнної коаліції серед країн Африки — Сибіга
Україна посилює взаємодію з Африкою та зміцнюватиме дипломатичну присутність в країнах континенту.
Про це повідомив заступник керівника Офісу Президента Андрій Сибіга у Фейсбуці, повідомляє Укрінформ.
«Африка стає для нас одним із пріоритетних регіонів зміцнення дипломатичної присутності, в тому числі через відкриття посольств. Посилюємо цей напрям роботи. Розширюємо географію антивоєнної коаліції та сталої підтримки України серед країн Африканського континенту», — зазначив він.
Сибіга розповів, що у четвер Зеленський провів уже 16-ту розмову з африканським лідером — президентом Кенії, яка цьогоріч є непостійним членом Ради Безпеки ООН. За його словами, показово, що практично всі розмови відбувалися вперше в історії двосторонніх відносин.
«А це означає, що зовнішньої політики України на Африканському материку практично не існувало. На превеликий жаль, «гіркі плоди» цього пожинаємо зараз: через брак голосів на нашу підтримку при голосуваннях на платформах ООН та інших організацій; неприєднання до санкцій проти росії; відмова в безпеково-оборонній взаємодії тощо. Натомість маємо величезні впливи рф серед країн Африки, панування російських наративів, визискування росією цих держав», — пояснив заступник очільника ОП.
Він зауважив, що нині відбувається перехід до нового етапу розвитку взаємовигідного двостороннього співробітництва з країнами Африки, ефективної взаємодії в міжнародних організаціях, насамперед ООН.
Сибіга переконаний, що ця взаємодія зорієнтована на головний результат — відновлення територіальної цілісності та суверенітету України, оборонну та іншу допомогу, питання посилення спільного з африканськими державами тиску на агресора з метою забезпечення продовольчої безпеки в регіоні, який першим відчуває нестачу продовольства у світі.
«Упевнений, країни Африки починають чути голос України. Починають відчувати нашу природну зацікавленість в регіоні та в активізації відносин саме з ними. Розуміти спільність інтересів у протидії російському неоколоніалізму та зорієнтованість на взаємовигідне економічне співробітництво», — заявив заступник керівника ОП.
Він додав, що для забезпечення цього курсу в МЗС введено посаду Спеціального представника з питань Близького Сходу та Африки. Окрім того, планується вперше в історії української дипломатії турне міністра закордонних справ країнами регіону, опрацьовуються плани задіяння потенціалу випускників українських вишів з цих держав.
Найбільш показовим прикладом ефективності вжитих заходів Сибіга назвав долучення країн Африки до цьогорічного саміту Кримської платформи. «Далі буде — на континенті 54 країни», — підсумував він.
Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський 8 вересня провів розмову з новообраним Президентом Кенії Вільямом Руто.