ПолiтДумка

Україна сподівається на підтримку Німеччини у вступі до НАТО і Євросоюзу — Шмигаль

20 марта
03:53 2021

Україна прагне вступити до ЄС та НАТО і сподівається на підтримку Німеччини у цих питаннях.

Про це повідомив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час зустрічі з міністром закордонних справ ФРН Гайко Маасом в рамках робочого візиту до Федеративної Республіки Німеччина, інформує Урядовий портал.

«Членство України в ЄС у середньостроковій перспективі — це виграшна ситуація не лише для українського народу, але також і для Німеччини та всього ЄС. Наразі для нас однією з головних цілей є поступова інтеграція до внутрішнього ринку ЄС. Зокрема, це стосується інтеграції України у цифровий та енергетичний ринки Європейського Союзу», — відзначив Шмигаль.

Читайте також: Україна має стати одним зі світових центрів продуктової безпеки – Шмигаль

Сторони обговорили питання євроінтеграції України, плану дій щодо членства в НАТО та спільні економічні проекти в галузі відновлювальної енергетики. Глава Уряду підкреслив, що для України дуже важливою є домовленість щодо старту стратегічного партнерства з ЄС у сфері критичної сировини, що також буде узгоджено з цілями «зеленого» та цифрового переходу.

«Співпраця у сфері водневої енергетики відкриває нові можливості для співробітництва наших країн. У Водневій стратегії ЄС зазначається, що в Україні є потенціал для встановлення 10 ГВт потужностей з виробництва «зеленого» водню. Це дозволяє залучити у розвиток галузі до 20 млрд євро. І ми впевнені, що спільно з Німеччиною ми можемо якнайкраще реалізувати цей потенціал», — відзначив Прем’єр-міністр.


Крім того, Шмигаль подякував німецькій стороні за підтримку в питанні надання Україні у червні 2020 року статусу партнера НАТО з розширеними можливостями.

«Сьогодні ми активізували процес реформ, аби у якості наступного кроку отримати запрошення та приєднатися до Плану дій щодо членства в НАТО. Ми будемо вдячні нашим німецьким партнерам за підтримку та сприяння Україні на цьому шляху», — підкреслив Прем’єр-міністр.

Очільник українського Уряду також подякував Німеччині та особисто голові МЗС ФРН за незмінну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України на тлі російської агресії.

Читайте також: Санкції проти Nord Stream 2 і співпраця у «зеленій» енергетиці з ФРН не пов’язані – Шмигаль

Шмигаль закликав Німеччину взяти участь у міжнародній платформі з деокупації Криму, а також подякував очільнику МЗС ФРН за рішучу заяву міністрів закордонних справ країн Групи семи про те, що окупація Криму ніколи не буде визнана міжнародною спільнотою.

Як повідомляв Укрінформ, 19 березня Прем’єр-міністр Денис Шмигаль і українська урядова делегація перебувають у Німеччині, де заплановані переговори на найвищому рівні та участь у четвертому Українсько-німецькому бізнес-форумі.

Share

Статьи по теме

Последние новости

обіцяє заплатити $5 млн за ідею

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!