• Главная страница
  • Связь с редакцией
  • Реклама

ПолiтДумка

Україна в ОБСЄ: Дії Росії не можна розглядати як звичайну військову активність

16 февраля
00:22 2022

Російська Федерація зосередила уздовж кордону з Україною та в тимчасово окупованому Криму близько 147 тис. військовослужбовців.

Як передає власний кореспондент Укрінформу, про це заявив постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євгеній Цимбалюк під час термінової зустрічі держав-учасниць ОБСЄ для обговорення посилення військ РФ біля кордону з Україною.

«За нашою загальною оцінкою, на сьогодні Російська Федерація зосередила 126 500 військовослужбовців уздовж кордону з Україною та на окупованому Кримському півострові. Готовими до застосування є 87 батальйонно-тактичних груп, з них 53 — частини посилення. З урахуванням частин бойового забезпечення та тактичних груп загальна чисельність військовослужбовців може становити до 147 500 осіб», — заявив Цимбалюк.

За його словами, загалом угруповання російських військ уздовж державного кордону України та в тимчасово окупованому Криму може бути збільшено до 109 батальйонно-тактичних груп.

Читайте також: Україна скликає надзвичайну зустріч в ОБСЄ через російські війська на кордоні

Український посол також указав на те, що під приводом проведення перевірки сил реагування Союзної держави Білорусі та Росії (1-20 лютого) на територію Білорусі було передислоковано 15 батальйонно-тактичних груп ЗС РФ. Основну частину цих військ було розгорнуто вздовж північного кордону України (у районі Бреста, Мозира, Гомеля).

Крім того, Російська Федерація продовжує збільшувати кількість підрозділів Росгвардії, перекинутих у прилеглі до державного кордону з Україною райони. «Щоб приховати ці переміщення, російська сторона оголосила навчання «Заслон — 2022». Досить показово, що цього року навчання «випадково» збіглися в часі з поточним нарощуванням, а минулого року вони проводилися в червні», — додав Цимбалюк.

Читайте також: Україна просить ОБСЄ терміново скликати позачергові консультації ТКГ

За словами посла України в ОБСЄ, особливе занепокоєння викликає те, що російська сторона суттєво посилила свою фронтову та армійську авіацію в районах, близьких до державного кордону з Україною, зокрема у Білорусі, а також в окупованому Криму. «Всього з усіх військових округів РФ на аеродроми, розташовані у Гродненській та Мінській областях Білорусі, Брянській, Курській, Бєлгородській, Ростовській та Краснодарській областях Російської Федерації, а також на територію окупованого Криму було передислоковано 89 літаків та 94 вертольоти. Враховуючи вищесказане, загальна чисельність повітряної складової становить 410 літаків і 260 вертольотів», — повідомив Цимбалюк.

Також він звернув увагу на те, що РФ суттєво посилила свою розвідувально-спостережну діяльність уздовж державного кордону України за допомогою всіх типів наявних літаків, оснащених відповідними системами, зокрема таких, як Іл-20М, Су-24МР, Су-34.

«Не варто забувати про ситуацію в Азово-Чорноморському регіоні, де РФ продовжує посилювати свою військово-морську присутність і десантні спроможності. 8-9 лютого група з шести великих десантних кораблів Балтійського та Північного флотів увійшла в Чорне море. Загалом до складу регіональної військово-морської складової ЗС РФ входить 79 кораблів і 6 підводних човнів», — уточнив дипломат.

Читайте також: Українські морські води додали до переліку зон підвищеного ризику – Reuters

Він підкреслив, що таке велике зосередження збройних сил у прилеглих до України районах «не можна розглядати як звичайну військову діяльність». І саме тому Україна активувала Віденський документ ОБСЄ 2011 року про заходи зміцнення довіри та безпеки та звернулася до РФ із запитом надати детальні роз’яснення щодо військової діяльності у районах, прилеглих до території України та в тимчасово окупованому Криму.

Як повідомляв Укрінформ, у вівторок у Відні відбулася термінова зустріч держав-учасниць ОБСЄ, скликана Україною відповідно до Віденського документу з метою обговорення посилення та переміщення військ РФ біля кордону з Україною. Водночас Росія відмовилася брати участь у цій зустрічі, заявивши, що вона «не проводить ніякої незвичайної військової активності на своїй території».

Share

Статьи по теме

Последние новости

Жоау Феликс не хочет возвращаться в Атлетико — Футбол, Жоау Феликс, Челси, Атлетико Мадрид, Чемпионат Англии, Чемпионат Испании — Ла Лига — Террикон

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

Polysad.com - Комнатные цветы и растения, садовые цветы и названия.
CZM.ua - Клиника лечения наркозависимости - ЦЗМ Украина.
Alt-center.com - Наркологическая клиника "Альт-центр".
UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY