ПолiтДумка

Україна входить до десятки держав, де народ відчуває свій вплив на політику

25 апреля
16:03 2024

Україна входить до топдесятки держав, у яких вважають, що їхньою країною керує воля народу: такої думки дотримуються 44% українців

Як передає Укрінформ, про це свідчать результати опитування, яке провела соціологічна група «Рейтинг» у співпраці з інститутом досліджень Gallup International у межах проєкту End of Year-2023. 

«Україна є шостою серед досліджуваних країн по рівню цілковитої згоди з твердженням що «Демократія може мати свої недоліки, але це – найкраща система правління». У цьому тренді вона приєднується до європейських країн, перші п’ять позицій займають Швеція, Австрія, Німеччина, Іспанія, Швейцарія», — йдеться у повідомленні.

В цілому в Україні з цим твердженням згодні 64%, 14% і згодні, і не згодні, і лише 16% з цим не погодились.

Найбільше незгодних з тим, що демократія – найкраща форма правління, – серед опитаних в Іраку, Кенії, Пакистані, Перу, Молдові.

Читайте також: Українці вважають, що між політичною елітою і народом є чималі розбіжності

Крім того, за даними опитування, Україна входить у топдесять країн, які відповіли що їхньою країною керує воля народу. З цим погодилися 44%, 17% частково згодні, однак 36% так не вважають. Серед країн, які вважають, що їхньою державою керує воля народу, – Швеція, Індія, Афганістан, Косово, Швейцарія, Малайзія.

Найменше відчувають, що народ керує країною, у Боснії та Герцеговині, Росії, Болгарії, Північній Македонії.

Читайте також: Україна торік покращила показник демократіїFreedom House

Міжнародне опитування Gallup International End of Year Survey (EoY) – це щорічне дослідження, започатковане в 1977 році.

Цього року проєкт проводився в 41 країні світу. Всього було опитано 40 428 осіб. У кожній країні протягом жовтня-грудня 2023 року було опитано репрезентативну вибірку близько 1000 осіб. В Україні опитування проводила група «Рейтинг».

Фото: Shutterstock


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Тренер женской команды сменит Хави в Барселоне?

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!