ПолiтДумка

Україна вперше візьме участь у спеціальній конференції АСЕАН — посол

25 июня
15:05 2024

Посол України в Індонезії Василь Гамянін, який є послом при АСЕАН за сумісництвом, вперше виступить на спеціальній події Договору про дружбу і співробітництво в Південно-Східній Азії у Джакарті.

Про це дипломат повідомив у інтерв’ю Укрінформу.

«У Джакарті 26 червня вперше відбудеться важлива подія – конференція послів країн, які приєдналися до TAC (Treaty of Amity and Cooperation – ред.) – Договору про дружбу і співробітництво в Південно-Східній Азії», — сказав Гамянін.

Він пояснив, що Україна у 2022 році стала 50-ю країною, яка підписала цей договір. Однак не всі держави, що приєдналися до нього, є партнерами АСЕАН.

«Цьогоріч країни-члени вирішили, що це якось неправильно, що держави, які приєдналися до Договору, не беруть участі у жодних заходах, і вперше організували спеціальний захід для всіх країн-підписантів. Сподіваюсь, у мене буде можливість виступити. Працюємо», — зазначив посол України.

Гамянін уточнив, що говоритиме «про те, що ми й маємо казати: про нашу співпрацю з АСЕАН і підтримку в набутті статусу секторального діалогового партнера і про російську агресію, з якою ми попри все боремося».

За словами посла України, зараз іде потужний процес, спрямований на здобуття Україною статусу секторального діалогового партнера АСЕАН. Завдяки цьому ми матимемо змогу налагодити партнерство у різних секторах – торгівлі, економіки, інвестицій, інформаційних технологій, безпеки, гуманітарного розмінування, освіти тощо.

«Це дуже важливо з практичної точки зору, тому що через АСЕАН можна просувати багато ефективних проєктів. Ми вже почали це робити по інформаційних технологіях, продовольчій безпеці, збереженню миру в регіоні. Тож чим більше України буде в АСЕАН, тим менше там залишиться Росії», — акцентував дипломат.

Читайте також: Україна призначила спецпредставника з питань АСЕАН

Як повідомлялося, у листопаді 2022 року під час візиту до Камбоджі міністр закордонних справ Дмитро Кулеба підписав від імені України Інструмент про приєднання до Договору про дружбу та співробітництво в Південно-Східній Азії.

Україна розпочала процес приєднання до Договору про дружбу та співробітництво в Південно-Східній Азії ще у 2017 році.

У грудні 2023 року Верховна Рада ухвалила Закон «Про приєднання України до Договору про дружбу та співробітництво в Південно-Східній Азії».


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

В США від спеки тріснуло скло хмарочоса, а уламки посипалися на тротуар

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!